Příběh čtenářky Petry vypráví historku o její králičici Ždivěnce. Trápení se zoubky jí naštěstí dobře dopadlo!


Zdibenka

Ahoj,

já přidávám můj příběh ze zvířecím miláčkem.

Máme doma zakrslou modrou beránčici Ždiběnku. Asi tak v roce a půl nám přestala jíst a tak jsme ji odvezli k veterináři. Jak jsme zjistili, králíky každý veterinář zrovna v lásce nemá. První veterinář nám řekl, že jí nic není. Jenže ona pořád nepapala a začala nám hubnout, tak jsme jeli k jinému veterináři.(prý se na králíky specializuje) Tam se zjistilo, že má problémy se zubama. Rovnou ji operovali, zub jí vytrhli a prý bude vše OK. Dostali jsme antibiotika v injekcích (teda řeknu vám, píchat králíkovi injekce - a ještě k tomu, když vám je z toho mdlo - no žádný med, ale manžel se naštěstí vzchopil a píchal on - já držela) a pár dní jsme píchali. Zhruba po 14ti dnech opět nebaštila. Jeli jsme tedy zase k tomu samému veterináři, a ten nám řekl, že má ty zoubky špatné a že se s tím nedá nic dělat. Že buď králíčka nechat dožít, nebo ho uspat aby se netrápil.

To si nedovedete představit ten večer když jsme přijeli domů. Přes slzy jsme málem nedojeli. Celý večer jsme proplakali a rozmýšleli, zda našeho mazlíka nechat uspat a zabít ho, nebo ho nechat žít s tím, že bude mít veliké bolesti a bude se nám ztrácet před očima. To rozhodování bylo strašné. Pořád jsme si říkali pro a proti. Jednu chvíli jsme se přikláněli k variantě ji uspat, jindy zase nechat ji žít.

Pak jsme ale zjistili, že v Brně (jsme z Prahy) jsou skuteční odborníci na králíky. Řekli jsme si, že je to poslední šance jak naší králindu zachránita a že uděláme co bude v našich silách.

Zdibenka

Po operaci

Jakmile to bylo možné, vzali jsme si dovolenou a vyrazili směr Brno. Cesta byla dlouhá a báli jsme se, že pro ni bude cesta moc unavující. Zdárně jsme dojeli do Brna, našli veterinu, zaklepali na dveře otevřel nám pan doktor Jekl. naše spása. Ždiběnku prohlédl, a chtěl udělat i rentgen a jiná další vyšetření. Měli jsme přijít za pár hodin.Tak jsme se courali po městě s myšlenkama co tam s ní asi provádějí. Když jsme se vrátili, pan doktor nám řekl, že má špatné zoubky a absces, který zasáhl čelist a že bude muset amputovat kus čelisti, a že si ji tam pak nechají pár dní na pozorování. V oušku měla zavedenou výživu, udělali i rozbor krve....Domů jsme tedy odjeli bez ní a téměř denně volali jak se jí vede. Měli jsme obrovskou radost když nám sestřička sdělila, že o sobě dává pěkně znát - že tam dupe a chce se dostat z kotce ven. To jsme věděli, že už jí je lépe.

Po pár dnech jsme opět jeli do Brna. Když nám ji přinesli ukázat, byla to taková hubená, oholená zesláblá chuděrka (viz foto). Pan doktor nám vše vysvětlil co a jak máme dělat. Dostali jsme antibiotika, léky proti bolesti na domácí léčení a museli jsme i dokrmovat a mazat ránu (i dovnitř) jakousi vodičkou. Konečně jsme si ji mohli odvézt domů.

Doma jsme ji vypustili a věděli jsme, že to doma poznává. Měli jsme ohromnou radost, že ji máme doma, i když jsme věděli, co nás teď čeká. Že ještě vše není u konce a že teď už je to jen a jen na nás.

Ždiběnku jsme zdárně doléčili a teď už ji máme o další rok a půl déle. Představa, že bychom ji nechali uspat je strašná při pomyšlení na to, že tu teď takovou dobu po operaci vesele běhá.

Pravda, po roce opět máme problémy se zoubky, ale už ne takového rázu. (to už i v Praze zvládnou) Od té operace přišla o další 2 zoubky a pak o části dalších asi 2 zubů.

Zdibenka

Do konce života bude mít zoubky špatné a budeme muset častěji jezdit na veterinu. Ale víme, že když se o ni budeme starat, tak bude spokojená a trápení se zoubky už bude postupem času jen rutina, kterou snad přebijeme mazlením a věnováním se jí. Sice jí občas budeme trápit, ale ona ví, že to děláme pro ni a že za čas zase bude lépe.

Držím Vám pěsti ať to dopadne dobře (aspoň jako u nás).

Petra

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou

Petro, moc děkuju - za Charonka!

Mazlíčkové téma

Potřebujeme povzbudit, protože Charonek na tom neí poslední dobou zdravotně nejlíp, posílejte mi proto dnes příspěvky do Mazlíčkovho tématu! Příspěvek musí obsahovat fotku mazlíčka, o kterém píšete a nějakou historku, kterak mazlíček stonal a jak to dobře dopadlo!

Reklama