Kabelka je bezpochyby nepostradatelný doplněk současné ženy.


A víte, z čeho se tahle praktická věcička, bez které nedáme ani ránu, vlastně vyvinula? Řekla byste, že se stala protějškem pánských kapes?
Původně měla podobu váčků nebo měšců, které se zavěšovaly k pasu. V době pozdní gotiky dokonce zvonily. Snad aby lépe upozornily zloděje. V této více nebo méně pozměňované formě přežily staletí. Koneckonců jejich tvarem se inspirují návrháři dodnes. Pevná vyztužená kabelka se poprvé objevila až teprve počátkem dvacátého století.

 

Ale počkejme, není označení „kabelka“ poněkud zavádějící? Pod tímto pojmem si totiž představuji malou dámskou příruční tašku na drobné předměty jako jsou klíče, mobil, peněženka, doklady, nějaké ty šminky a parfém.
Ale copak se mezi drobné předměty dá ještě zařadit půlka chleba, grilované kuře a láhev nakládaček?
No ano, sice trochu přeháním, ale u mě není zase tak neobvyklé nasoukat do kabelky" rychlou večeři, pracovní materiály, rozečtenou knihu a nějaký ten časopis nebo noviny, aby mi cesta MHD rychleji ubíhala.

 

To vše se musí do kabelky mého gusta vejít! Jestli jste podobně zatížená, tak se vám možná budou trendové kabelky líbit.

Jak vidíte, i kabelky se řídí jarními trendy. Najdete tam barvy, etno i květiny.

 

Já bych si vybrala třeba tu od Prady, a vy?

Podívejte se také na článek-průzkum: Kolik váží vaše kabelka?

Co od kabelky očekáváte vy? Co v ní nosíte? Kolik kabelek máte doma? Podle jakých kritérií kabelku vybíráte?

Reklama