V našem manželství byli tři lidé, proto v něm bylo trochu těsno, je známý výrok Diany, princezny z Walesu, o soužití s Charlesem a jeho tehdejší milenkou Camillou. Náš dnešní příběh vám ukáže, že to těsno nemusí vždy dělat jen cizí žena ve vašem pokoji.

Nedávno jsme zde zveřejnili příběh čtenářky Veroniky, která náhodou zjistila, že se sestra jejího muže snaží svému bratrovi dohodit jednu ze svých nezadaných kamarádek a tudíž Veronice rozbourat manželství.

sestra

Na základě tohoto článku k nám doputoval příběh paní Aleny, která sice nemá se svou švagrovou tak delikátní problém jako Veronika, ale pár let už také nemůže této příbuzné přijít na jméno. Vypadá to totiž, že si starší sestra jejího manžela udělala z jejich rodiny malé království, kde vládne tvrdou rukou.

Když si Alena brala svého muže, zdálo se být vše v naprostém pořádku. Událost naplánována dlouho dopředu tak dokonale, že si ani nevšimla, že termín jejich svatby byl tak nějak nenápadně přizpůsoben tomu, aby na den D mohla přijet z USA starší sestra jejího nastávajícího. A vlastně proč ne, pomyslela by si nejspíš milá černovláska, která pochází z Moravy, kde je rodina vždy na prvním místě.

Stejně tak jí nebylo divné, že se sestra jejího muže už do států nevrátila, ačkoliv dle jejích slov je Amerika země neomezených možností a Česko jen takový zapadákov. „Navštěvovala nás čím dál častěji a kolikrát jsem ji viděla víc než vlastního muže, který v té době pracovat a ještě dodělával školu,“ vzpomíná Alena, která chtěla být na svou švagrovou milá, a tak její stálou přítomnosti u nich doma prozatím nekomentovala.    

„I tak se mi nějakým zázrakem podařilo otěhotnět a narodila se nám krásná dcera,“ vzpomíná Alena, která hned hořce dodává, že z té doby ani nemá žádnou samostatnou fotku miminka, protože na všech fotografiích její dceru chová švagrová.

  • Když pak dotyčná naplánovala společnou dovolenou, kde trávili veškerý čas společenskými hrami na nějaké podnikové chatě, Alena se vzepřela a svému muži oznámila, že to bylo naposledy, co jeli takto ve třech.

Nějakou dobu byl prý klid, dokonce si manželova sestra našla snad přítele a vypadalo to, že ji „pronásledování“ mladé rodiny už nebaví. Ráj však netrval dlouho, protože švagrová zjistila, že dcera jejího bratra se možná nevyvíjí úplně podle tabulek a že zřejmě Alena zanedbává její výchovu. Následovaly dlouhé telefonáty s bratrem, manželem od Aleny.  A pak realizace rad, které drahá tetička, zkušená z Ameriky, poskytla.

V té době jsem na ni byla tak alergická, že kdykoliv zazvonil telefon, rozbušilo se mi srdce,“ vzpomíná Alena na svou první mateřskou dovolenou.

Pak ale přišla spása. „Manžel dostal práci na druhém konci republiky a my se odstěhovali z dosahu jeho šílené příbuzné,“ vykládá nadšeně žena, která ovšem ani dnes nemá klid.

Když švagrová přijede na návštěvu, projde prý Aleně všechny skříně, špajz a ledničku a pečlivě vytřídí věci, jejichž lhůta spotřeby se blíží k svému konci. Často také vede se svým bratrem dlouhé telefonáty o tom, kolik a za co Alena utratí a zda je to možné. „Manžel ji má jako svého poradce, něco jako má třeba prezident,“ kroutí neuvěřitelně hlavou Alena, která si často na svou adresu musí vyslechnout kritiku ohledně svého přístupu k financím.

A nedávno dokonce zaslechla, jak se svou sestrou manžel rozebírá velmi intimní záležitosti jejich partnerského života. „To jsem teda zase vypěnila a řekla mu pěkně od plic, že si nepřeji, aby tyto informace komukoliv sděloval,“ rozohňuje se Alena, jež přiznává, že něco takového by nevykládala ani své nejlepší kamarádce po dvou lahvích vína.. A odpověď? „Vždyť je to moje sestra, před ní nemám tajemství“, logicky zdůvodnil své chování Alenin manžel.  

Přečtěte si také:

Reklama