man

Víte,proč se říká, že muži nestárnou? Protože jsou celý život v pubertě. Máte taky takového?

Marcela se vdávala v pětadvaceti, jejímu nastávajícímu už bylo skoro třicet. Bankovní úředník denně navlečený do obleku, nažehlené košile a s kravatou barvy červeného vína jí imponoval i proto, že z něj měla pocit životní opory, spolehlivosti a vyrovnanosti. „Tenhle chlap ví, co chce, dokáže se postarat, na toho se můžu v životě spolehnout,“ říkala si, když kráčela na radnici špalírem svatebčanů a říkala své ano. Že ale všechno nebude podle jejích vizí, si ale uvědomila hned po té, co si Luděk do společné domácnosti nastěhoval svou sbírku vláčků.

Hurá na nádraží

manSice o jeho koníčku něco málo věděla, ale připadal jí spíš neškodně roztomilý. To však jen do chvíle, než si svou sbírku přistěhoval domů. Desítky vagónků, stromků, nádraží i pohoří si totiž její milý začal sestavovat uprostřed ložnice. A pak celé večery nedělal nic jiného, než že si s nimi hrál. Vláčky jezdily, semafory blikaly, lidé nastupovali a Luděk byl v sedmém nebi. Marcela také zjistila, že za stále nové a nové kousky do sbírky Luděk utratí několik tisíc měsíčně, a začala zuřit.

Mami, poraď mi

Luděk, který žil do té doby se svou ovdovělou matkou, také nechápal, že od něj Marcela chce takové věci jako pomoc v domácnosti, občas jít nakoupit nebo vyzvednout v čistírně jeho oblek. Luděk se jí bez uzardění zeptal, co má dělat, když přestal splachovat záchod, potřeboval poradit se stěhováním svých věcí, protože netušil, jak zorganizovat dopravu. Byl to hodný muž, jen zkrátka potřeboval vedení a dozor. Oblek neoblek.

Jaké jsou znaky puberty?

Opomineme-li tělesné změny, je to nespolehlivost, nezodpovědnost, bohémský přístup k životu, lenost, sobeckost… možná byste si samy vzpomněly na další milé vlastnosti. A mít takový exemplář doma jistě určitě každému stačí v podobě vlastních dětí a žádná netoužíme po tom si na krk uvázat takového životního druha.

O zoufálkovi

Ale ta kaše nemusí být tak horká. Znáte například „roztomilé“ typy věčně umírajících zoufálků, kteří se hroutí pod náporem rýmy, vyžadují obklady na palec u nohy, do kterého se uhodili o roh skříně, nebo se smrtelně vážným výrazem sledují tlukot svého srdce a tvrdí, že jim určitě vynechává a brzy se zastaví? A znáte nějakou ženu, která by tohle dělala?

Máte doma muže - puberťáka? Jak se to projevuje?

Až budete uvažovat o dárku pro svého věčně mladého drahouška, zkuste náš tip a přihlaste ho do rekvalifikačního kurzu pro muže. Možná se vám vrátí konečně dospělý.

l

 

Reklama