Sólo příspěvek do denního tématu se rozhodla napsat také naše zástupkyně šéfredaktora Klárka Wimmerová. Rozepisuje tak své stručné vyjádření v článku: Říká se, že chlapa si žena hledá podle otce. Je to pravda?

Dejme teď slovo naší redakční Klárce...

Když je otec na draka, partner se hledá líp!

Přispěla jsem sice už do diskuse pod Kubův článek k tomuto hezkému tématu, ale tak mě to vzalo, že mi ani nestačila „kolonka“ a prostě toho musím napsat víc.

Zamyslela jsem se jak nad sebou, tak nad svými kamarádkami a ženami z okolí, a dospěla jsem k tomu, o čem napovídá titulek... že ženám, jejichž otec byl tak zvaně na draka (a nebudu tady rozebírat všechny ty hrozné typy otců, na to by mi nestačil celý magazín a nechci jitřit vzpomínky těch, které takové otce bohužel měly), se partner hledá o něco lépe než těm, co mají tátu - ideála.
Takový dokonalý tatínek je sice možná snem každé dívky - sen, který se pak v dospělosti snažíme prodloužit tím, že hledáme ideálního otce pro své vlastní děti... ale dokáže hledání nového muže našeho života pěkně zkomplikovat.

Žena, která byla v dětství a dospívaní tatínkovou holčičkou, je totiž pěkně rozmazlené stvoření - věřte mi, že vím, o čem mluvím.

Vezmu to po pořádku.

Problém při hledání životního partnera číslo jedna: Tatínek mě miluje nejvíc na světě!

Můj táta samozřejmě měl svoje chyby, ale mě bezmezně miloval od začátku, jak podle svědectví veškerého příbuzenstva, tak podle toho, jak jsem to vždycky cítila já sama... takže podmínka první - budu hledat někoho, kdo mě miluje minimálně stejně tak!

Problém při hledání životního partnera číslo dva: Tatínek se o mě dobře stará (a o maminku také)!

Nejde jen o finanční zabezpečení rodiny, i když to samozřejmě také hraje svoji roli, u některých žen tu nejpodstatnější (to budou zřejmě ty mytizované zlatokopky). Tatínek prostě o rodinu pečuje, nedopustí, aby její členové jakkoli strádali.

Problém při hledání životního partnera číslo tři: Tatínek je tu vždycky, když něco potřebuji, a také si vždycky ví rady!

Tohle asi vysvětlovat nemusím. Která z nás to zažila, ví, o čem mluvím. Pokud považujete svého tatínka třeba za toho nejzručnějšího kutila (umí všechno opravit!) nebo například výborně vaří (zatímco maminka odpočívá!), tak už vám pomalu, ale jistě bliká červená!

Mohla bych takhle pokračovat donekonečna. Ale chtěla jsem jen vysvětlit to zásadní... a vysvětlit, proč si myslím, že tatínkovy holčičky to mají trochu těžší.

Rada na závěr? Té se ode mě bohužel nedočkáte, stejně jako neumím poradit svým kamarádkám, které mají stejný problém.

Možná jen: Buďte shovívavé, váš tatínek byl za mlada třeba taky pěkný prevít. :)

Klára

Téma dne 13. 7. 2012: Je váš partner podobný vašemu otci?

Srovnejte v příspěvku k dnešnímu tématu svého otce a partnera. Zajímá mě, zda si vybíráte muže tak...

  • ... aby byl podobný vašemu otci,
  • ... aby se od vašeho otce co nejvíc lišil,
  • nebo do výběru vzor otce vědomě vůbec nezatahujete.

Své příspěvky mi posílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže) nejpozději v pátek 13. 7. 2012 do 15.00 hodin. Jeden z příspěvků, který bude dlouhý alespoň jako tento odstavec a bude mít štěstí při losování, odměním (nebo lépe, jeho autorku odměním) sprchovým gelem AVON senses FOR MEN a balzámem po holení AVON PERFECT STRENGHT - taktéž FOR MEN. Dárkem můžete potěšit buď otce, nebo partnera.

A ještě upozorňuji, že nejde jen o vzhled chlapa, ale i o povahu.

avonavon

Reklama