Doteď jsem si nevšímala takových věcí, jako když dítko v jednu chvíli začne poskakovat na jednom místě po ulici a držet se oběma ručičkama za kalhoty nebo sukýnku a cosi mamince svoji dětskou řečí naznačovat.

Maminka situaci okamžitě pochopí, rozhlédne se kolem sebe po nejvhodnějším místě, kam v rychlosti svoje dítko přenese, aby vykonalo potřebu a mohli dokončit procházku bez „újmy“.

pee

Přitom mu ještě skoro s prosíkem domlouvá, aby vydrželo, neboť vidina toho, že se její ratolest počůrá přímo do kalhot, ji samozřejmě děsí. Nejen, že by dítko mohlo nastydnout, ale muselo by pak chodit v mokrém a manipulace s takovým potomkem bývá přece jenom trochu „peprnější“.

Těch případů kolem nás je a je jedno, jestli jsme zrovna v přírodě, na písku nebo ve městě, kde chodí davy lidí. Zkrátka, když je nouze nejvyšší…

logo Matky v nesnázích

A tak si tak říkám, jak to asi budu dělat se svým dítětem já? První se poohlédnu po nejbližší restauraci, cukrárně nebo kavárně, kam s ním můžu zaběhnout. A když nebude po ruce nic, vezmu zavděk keříkem, trávníkem nebo kanálem a udělám to prostě úplně stejně jako jiné maminky.

A jak řešíte čůrání s vaší ratolestí vy?

Matky v nesnázích

Matky v nesnázích 2Jsme dvě kamarádky, které otěhotněly téměř ve stejnou dobu. Všechny radosti prožíváme spolu. Rozhodně jsme neobjevily Ameriku a netvrdíme, že víme všechno! Nejsme expertky na mateřství ani těhotenství. Někdy jsme bezradné stejně jako většina prvorodiček. Takže? Testujeme na sobě! Vyzkoušíme, posoudíme, podělíme se a moc rády uslyšíme nejen i vaše tipy, ale třeba i váš příběh!
Pokud jste na to samy/sami (to, kdyby nás chtěli omrknout i pánové) nebo se chcete jen odreagovat, zastavte se k nám!

Foto: Petr Adámek

Čtěte také:

Reklama