Přesto je sex mimo vztah považován za zradu, ponížení a důvod k rozchodu. Jak je možné, že ženy nikdy  nevěru nepřijaly napříč předkládané biologické předurčenosti? Dá se s tím vůbec něco dělat? Řešením můžou být nevěstince s umělými pannami.

Nepříjemné statistiky 

Většina statistik uvádí, že celoživotní věrnost je schopno udržet jen kolem 3-4% párů. Přední český sexuolog Radim uzel tvrdí, že manželství nevzniklo primárně za účelem uspokojování sexuálních tužeb, ale jako ekonomicky-hospodářská smlouva za účelem vychování potomstva.


Věrnost je bohužel vzácná

“Zatímco muž má snahu rozmnožovat svůj genetický materiál po co možná nejširším biologickém terénu, zplodit pokud možno co nejvíce dětí s co nejvíce ženami, usiluje žena naproti tomu o získání zodpovědného živitele a ochránce sebe a svého potomstva,” tvrdí přední český sexuolog v knize Nevěra a co sní.

Buď ráda, že nemá milenku!

Touto větou je snadné utěšit kamarádku, která se právě dozvěděla, že jí byl manžel nevěrný s prostitutkou. Obecně mužskou podstatu chápeme, ale jen do chvíle, kdy jsme jejím “negativním” dopadům vystaveny my sami.

Sex s milenkou je jasná nevěra. Jde o city (většinou) a o ohrožení vztahu, rodiny. Jak ale reagovat na situaci, kdy je muž nevěrný s prostitutkou?

Když je muž nevěrný s prostitutkou. Co s tím?

Definice nevěry podle Wikipedie

“Nevěra je sexuální, resp. milostný poměr s partnerem mimo manželství nebo též mimo jiný dlouhotrvající vážný vztah, s nímž se pojí slib věrnosti. Různí se pohledy na fyzickou nevěru a faktor citové angažovanosti.”

Za peníze. Bez citu

Lze sexuální nevěru prominout spíše než tu emocionální? V životě muže mohou nastat různé události, které ho zavedou k prostitutce a většinou se vůbec netýkají jeho vztahu se ženou nebo rodiny jako takové.

Muž, který navštíví privát, to většinou za nevěru nepovažuje a jeho lásku k partnerce to nemusí nijak ovlivnit.

„Způsob, jak se žena vypořádá s partnerovou návštěvou prostitutky, je samozřejmě velmi individuální a zatímco pro jednu to může být pro pokračování vztahu nepřekonatelnou překážkou, pro druhou je to naopak nejsnesitelnější druh nevěry,“ tvrdí psycholožka Zdeňka Dušková.

O nevěře otevřeně

Možná by pro nás ženy bylo výhodnější přijmout vrozenou danost pohlaví a s partnerem si o tématu sexu s jinou ženou promluvit otevřeně. Dialog o vašich sexuálních touhách může vztah velmi posunout.

„Nevěra v každém případě znamená narušení důvěry. Pro vztah je to těžká zkouška. V samých základech se otřásá vše, v co jste dosud věřili. Ale pokud vztah do té doby spokojeně fungoval, snažila bych se ho zachránit nejlépe s pomocí párového terapeuta,“ radí další zkušená psycholožka Laura Janáčková.


 Psycholožka Laura Janáčková. Zdroj: wikipedia.org

Blažená nevědomost

Kdyby se vám partner svěřil, že by rád občas navštívil kvůli sexu privát a že to nic nemění na jeho lásce k vám, tolerovala byste to? Možná je to pro vás naprosté tabu a stojíte si za naprostou věrností svého manžela.

Vědecké výzkumy bohužel mluví jasně. Nevěra je součástí lidské přirozenosti a je třeba se s ní naučit pracovat a žít.

Sex se silikonovou nevěstkou

V Praze 1 otevřel koncem minulého roku tak trochu jiný nevěstinec s názvem Naughty Harbor. Sexuální uspokojení zde nabízejí jen realistické silikonové prostitutky.

Silikonové panna v Naughty Harbor. Zdroj: naughtyharbor.cz

Vedení podniku přišlo s tvrzením, že pokud si muž dopřeje návštevu u jedné z jejich sexdolls, nejedná se o nevěru. Výjimku prý netvoří ani partnerské páry, které si přijdou užít sexuálního potěšení spolu.

Tolerovali byste svému muži sex s takovou s neživou pannou či dokonce s robotem? Nebo je to pro vás stejně bolestivá představa?

Zkušenost, která změní váš život

„Přesvědčení, že naše manželství bude monogamní, vede k tomu, že nevěru, pokud nás potká, vnímáme jako osobní selhání,“ vysvětluje Američanka Peggy  Vaughanová. Ta napsala knihu s názvem Mýtus monogamie poté, co přišla na nevěru u svého manžela.

Tvrdí, že díky této zkušenosti začali s manželem společně intenzivně pracovat na nápravě dlouhodobých problémů ve vztahu a že nevěra může být startovací můstek pro upřímnou debatu, která ve finále prospěje oběma stranám.

Konec vztahu. Nebo ne?

Někteří odborníci tvrdí, že nevěra nemusí vždy znamenat pro vztah jen rozvrat a konec. Zkušená partnerská poradkyně Jitka Douchová píše:

„Pokud se nevěra udrží jako vztah zaměřený pouze na intimitu a nedojde k velkému zamilování, tak je to nevěra konstruktivní. Může to být něco, co dává lidem dobrou náladu a přináší i pozitivní energii do manželství. Dokonce se díky mimomanželskému sexu výrazně zkvalitňuje sex manželský.“

Tento přístup kvituje i na začátku citovaný sexuolog Radim Uzel a ve svém tvrzení jde ještě dál: ”Dobře utajená nevěra může vylepšit partnerský život." Co myslíte vy? Je vůbec pro ženu možné s ním souhlasit?

Reklama