imani

Móda, která má hlubší smysl. Taková je slovenská značka imani, která si pomalu hledá cestu do českých šatníků. Vznikla spojením dávných, téměř zapomenutých tužeb, se současnými potřebami. Trička s nápisy slovenské autorky Nikolety Macinské zrcadlí nalezený smysl života – a tím je přinášet víru a radost jiným, dosud možná nepoznaným způsobem.

imani

Velká část její tvorby je postavena na lokálním původu a hledání vhodných materiálů, které jsou přátelské k přírodě, a hlavně k lidem, kteří je zpracovávají. Značku imani nosí především ženy. Hebká bambusová trička, tuniky a šaty s originálními potisky vyzdvihujícími ženskost, jsou něžná a jemná. Je to oblečení, ve kterém se každá bude cítit příjemně a bude ráda, že je ženou.

imani

Motivační nápisy na tričkách a tunikách nabádají k víře ve věci, které nevidíme, a volají nás, abychom svůj život prožili plni radosti. Řada z nich je také inspirována slovenským folklórem.

imani

„Chci, aby se ženy v oblečení ode mne cítily příjemně, pohodlně, žensky a hlavně, aby nejen jim samotným, ale i těm, kteří je v tomto oblečení uvidí, přineslo něco nového a jiného. Toužím uprostřed tohoto světa plného těžkých, a ještě těžších zpráv přinést úplný opak – dobrou zprávu,“ říká zakladatelka značky imani Nikoleta Macinská, která nejenže stíhá navrhovat a šít, ale ještě k tomu zvládá výchovu svých osmi dětí.

imani

Oblečení značky imani koupíte na Fleru a brzy také na výběrovém portálu maame.cz. K vidění bude také na letním Dyzajn marketu v Praze (28. – 29. května 2017).

Reklama