Čtenářka Overlooks se stejně jako většina z vás rozplývá nad vzpomínkami na domov u své maminky a tatínka. A nyní se snaží, aby i její děti měly stejné vzpomínky na její domov. Děkuji Vám Overlooks za příspěvek.

Teplo domova podle mně tvoří hlavně jeho obyvatelé. Lidé, popřípadě zvířátka, která tam s nimi žijí. Příjemně vytopený dům, horká vana a vonící čaj..nic z toho si jeden neužije, pokud je v tom domě dlouhodobě sám, pokud sám pije čaj či kávu.

I když už žiju dávno jinde než tam, kde jsem vyrostla, pořád jsem říkala, že na víkend jedu domů.

Myslela jsem k rodičům, k babičce, kterou jsem tam měla, za pejsekm a kocourem... Tam bylo pokaždé hlučno, binec, chaos, ale byla jsem tam doma. Věděla jsem, že jsem tam vítaná a těšila jsem se moc na všechny.

 Pak začali nejbližší postupně odcházet a byt, který byl pokaždé tak živý a přívětivý, ten samý dům se stejným zařízením je najednou úplně jiný. Já vím, že tak to v životě chodí, ale těžko se s takovými ztrátami vyrovnávám. Mám svou báječnou a fungující rodinu. Skvělou rodinu také z manželovi strany, ale domov s mámou, tátou, babičkou.. to teplo, vůně, vlastní koutek pro sebe, to už nikdy mít nebudu.

Mohu se ale pokusit, mohu se snažit vytvořit něco podobného pro své děti. Aby i ony jednou věděly, že domov a jeho případné teplíčko tvoří zejména lidé.

Hezký den všem, Overlooks.


Více o dnešním tématu dne se dovíte ZDE – Teplo domova je nepostradatelné

redakce@zena-in.cz

Reklama