Stejné šaty v minulosti vynesly i jiné slavné dámy po jiných slavných dámách. I když ve většině případů nešlo o přesně ten samý kus oblečení, ale o jeho více či méně upravenou variantu.

Iris Law versus Beyoncé
Přestože návrháři každou chvíli přicházejí s novými kolekcemi, jsou šaty, u kterých se celebrity domnívají, že jsou nadčasové. I když v tomto případě si myslíme, že možná nebylo třeba je znovu vytahovat na světlo. Ale proti gustu. Modelka a herečka Iris Law, dcera Juda Lawa, si letos na párty u příležitosti týdne módy oblékla zelené šaty Versace. Ty samé vynesla v roce 2003 zpěvačka Beyoncé, která v nich navštívila udílení cen MTV. Zatímco Iris si k nim vzala jen sandálky a jinak zůstala bez doplňků, Beyoncé je zkombinovala s nápadnými šperky a se sandálky se zelenými lístečky.

62a70239d5906obrazek.png
Foto: Profimedia

Ariana Grande versus Jennifer Garner
V loňském roce zasedla do poroty pěvecké soutěže Voice zpěvačka Ariana Grande a na jedno natáčení si oblékla barevné šaty od Donatelly Versace. Šlo o model inspirovaný šaty, ve kterých herečka Jennifer Garner natáčela v roce 2004 některé scény filmu Přes noc třicítkou. Zpěvačka zvolila také velmi podobný účes i náušnice, vynechala ovšem motýlkový náhrdelník.

Dua Lipa versus Cindy Crawford
Na letošní předávání cen Grammy dorazila zpěvačka Dua Lipa v modelu, který byl možná pamětníkům nápadný. Šlo totiž o vintage kousek, který na sobě měla modelka Cindy Crawford, když se v roce 1992 rozdávaly ceny MTV. Model značky Versace byl inspirovaný BDSM a Dua Lipa ho ještě doplnila výraznými zlatými šperky.

Bella Hadid versus Naomi Campbell
Některé kusy oblečení jsou skutečně nadčasové. Příkladem je úzká bílá róba ozvláštněná tylovým překřížením v oblasti dekoltu a také tylovou vlečkou Jean Paul Gaultier, ve které jsme mohli na loňském festivalu v Cannes vidět modelku Bellu Hadid. Šaty debutovaly na přehlídce v roce 2002, kdy je odprezentovala modelka Naomi Campbell.

Princezna Beatrice versus královna Alžběta II.
Princezna Beatrice si svého vyvoleného obchodníka Edoarda Mapelli Mozziho měla brát při velkolepé veselce se zástupy hostů, jako je u britské královské rodiny zvykem, ale covid-19 všechno zkomplikoval, a tak se nakonec konal jen malý obřad za přítomnosti jen těch nejbližších. Princezna vzdala hold své babičce královně Alžbětě II., když si oblékla její šaty. Ty měla Alžběta na sobě už v roce 1962 na premiéře filmu Lawrence z Arábie. Bělostný model s blyštivými kamínky navrhl Norman Hartnell. Před svatbou byly šaty nevěstě upraveny na míru a oproti původní verzi na nich Beatrice měla našité nadýchané rukávky.

62a70284a8989obrazek.png
Foto: Profimedia

Madison Beer versus Beyoncé
Další vintage šaty vynesla zpěvačka Madison Beer na loňské udílení cen MTV. Pocházejí z dílny Dolce & Gabbana a zaujaly zejména vysokým rozparkem a motivem šněrování. Jejich původní nositelkou byla ovšem zpěvačka Beyoncé v roce 2003, když byla hostem talk show Davida Lettermana. Při nošení byla ovšem trochu decentnější a nevymotala si tkaničky do tak vysokého rozparku jako Madison.

Zdroje: W Magazine, People, teen Vogue, Vanity Fair, Blac Pire, Goss.ie

Čtěte také:

Reklama