Další velice zajímavý příspěvek k dnešnímu dětsko-internetovému tématu zaslala čtenářka Kukátko. To, jak děti budou náchylné k počítači, je zodpovědností rodičů...

Život s počítačem v našich dětech podněcujeme sami, soudí čtenářka Kukátko.


Děti a internet? Záleží i na tom, co rodiče a internet. Pokud malé dítě vidí od malička maminku sedět u monitoru a na jeho otázky odpovídá „Počkej za chvíli, jen si tady něco najdu, udělám a odklikám...“, nemůže se pak maminka divit, že ho to k té klávesnici láká. Ze začátku je možná pyšná na to, jak mrňous umí vyhledávat myší zvířátka, ale společné sezení u knížky a pozorování skutečných zvířátek (i když třeba jen v zoo) a společné povídání je nenahraditelné.

Starší děti už se bez počítače neobejdou ve škole ani mezi vrstevníky. Jde jen o to najít správnou míru, kontrolu a něco, čím se to vyváží.
 
Kukátko

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. června 2013: Děti a internet

  • Chodí vaše děti na internet?
  • Zajímáte se o to, co tam dělají?
  • Máte nějaký systém kontroly?
  • Určujete jim čas, který mohou trávit na počítači, potažmo na netu?
  • Mění se nějak přístup vašich dětí k internetu jak stárnou?
  • Myslíte si, že může být internet pro děti škodlivý či dokonce nebezpečný, anebo naopak prospěšný?

Své příspěvky k tomuto tématu posílejte nejpozději 21.6.2013 do 15.00 hodin a e-mailovou adresu redakce (viz níže). Dárek tu máme tentokrát připravený hned pro tři přispěvatelky, respektive pro jejich děti. Jde totiž o deskovou hru ABAKU – magickou hra s čísly od firmy Efko, která určitě zlepší matematický prospěch každého poškoláka.

Abaku

Reklama