Čtenářka Kytinkak griluje často a ráda. Poslala historku s vlčákem i zajímavý recept. Díky Kytinkok za Váš příspěvek. Mně se v úterý stalo něco podobného. Kočka sebrala poslední kousek naloženého kuřecího masa z mísy a utekla. Jediné štěstí bylo, že v tu dobu jsme byli již nacpaní, takže nám to moc nevadilo…

Přeji krásný den všem žen-inkam i redakci.

Jelikož bydlím na vesnici, máme grilování dost často a tak se najde i nějaká ta příhoda.

Mám příhodu, na kterou rozhodně nikdy nezapomenu, jak jsme takový nádherný letní den grilovali  kýtu na roštu. Zbyla jen fotografie, kterou přikládám.

maso1.jpg

Když bylo maso hotové na servírování, chlapi maso dali na odkládací stolek a my ženské šly chystat talíře a to ostatní k jídlu. Jenže nikdo z nás netušil, že se v nestřeženém okamžiku objevil sousedův vlčák a to maso jak leželo na tom stolku, tak taky zmizelo se psem. Do dnes nechápeme, jak to maso zdolal, jak mohl vydržet tu horkost, no zkrátka, mohli jsme jen obviňovat jeden druhého, že to nehlídal. Ale dnes se tomu od srdce zasmějeme. Už je to pěkných pár let nazpět. Grilování se většinou ujímá mužský, má to už v oku a baví ho to, my už jen ,,přičmrdujeme“  a chodíme koštovat. A samozřejmě potom baštíme tu dobrůtku. Přikládám fotečku z grilovačky, která byla s kolegy z práce, kterou pořádáme také každým rokem.

masso

A na závěr vám posílám grilované závitky, které si děláme venku k obídku.

Takže už mohu jen popřát dobrou chuť a určitě vyzkoušejte, je to mňamka.

Receptík:

KUŘECÍ ZÁVITKY SE ŠUNKOU, SÝREM A BAZALKOU

Budete potřebovat:

4 vykostěná kuřecí prsa bez kůže, 4 tenounké plátky šunky, 4 tenké plátky sýru , 8 velkých bazalkových lístků a další na ozdobu, 450 ml kvalitní tomatové omáčky, olivový olej, špetku čerstvě namletého černého pepře, 2 stroužky česneku, oloupané a utřené, špetku soli

Každý kousek masa zabalte do mikrotenové fólie tak, že posadíte kuře hladkou (seřízlou) stranou na fólii a trochu ho naklepejte. Z obou stran plátky osolte, namelte na ně pepř a potřete utřeným česnekem. Položte kuře hladkou seřízlou částí na pracovní desku.

Na každý kousek masa naskládejte plátek šunky, dvě půlky sýra a dva bazalkové listy. Vše perfektně zaviňte. Závitek ovažte potravinářským provázkem (2 kousky počítejte na každý závitek), přebývající kousky provázku odstřihněte. Závitky lehce potřete olejem.

Grilujte tak 12 minut. Víko grilu zavírejte, jak to jen jde. Nezapomeňte závitky každé 3 minuty otáčet, dokud nezezlátnou ze všech stran. Poté je seberte z grilu a nechte 3-5 minut odpočívat. V klidu zatím rozehřejte na pánvi tomatovou omáčku. Sundejte provázky a závitky nakrájejte na plátky. Podávejte horké v tomatové omáčce se snítkou bazalky navrchu a samozřejmě ugrilovanými brambory v alobalu s česnekem a kmínem.

Dobrou chuť!!

Kytinkak
Text nebyl redakčně upraven


Grilujete ráda?

  • Máte nějaký hodně dobrý recept?
  • Zažila jste neobvyklou grilovačku?
  • Grilujete vy, nebo váš muž?
  • Máte veselou historku z grilování…
  • Nebo super fotku jídla, které jste na ohni připravili?
  • Nebo grilování nesnášíte?

To vše a co vás napadne směřujte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Za příspěvek, který mne nejvíce osloví, jednu z vás odměním. Mám tu dvě velmi zajímavé kuchařky Zdeňka Pohlreicha. Bravo šéfe i s vybranými recepty na přiloženém DVD a Prostřeno bez servítků, 100 pokrmů současné kuchyně. A přiznám se, že osobně se mi obě kuchařky velmi líbí…

Reklama