Ne každé dítě je nadšené, když ho vybídnete, aby se šlo učit. My rodiče na to ale umíme jít fikaně. Zapojit potomka do poznávání nových věcí umíme formou hry, jak to prosazoval už slavný učitel národů Jan Ámos Komenský. Naštěstí vzniká plno zajímavých pomůcek, které nám zábavné vzdělávání dětí usnadňují. Už jste slyšela například o Kvídovi?

Jde o vzdělávací koncept od Albi zaměřený na děti ve věku od 3 do 8 let. Jeho tváří je chytrá a vynalézavá chobotnice jménem Kvído, která malým objevitelům otvírá cestu nejen k zábavě, ale také k rozvoji paměti, slovní zásoby, logiky a koncentrace. Pro tyto účely máme na výběr z celé řady chytrých her pro malé objevitele. Tady je jen malá ochutnávka.

Chytré vějíře

Ve spolupráci se speciální pedagožkou paní Mgr. Ivanou Vlkovou vznikla celá série Chytrých vějířů – obrázkových kartiček se stovkou otázek a odpovědí. Na výběr máte z nejrůznějších témat a věkového určení pro děti od 3 do 7 let. Chytré vějíře u dětí rozvíjí sociální chování a emoční inteligenci, logiku a koncentraci a rozšiřují vědomosti.Více informací naleznete ZDE.

Roztančené fixy

Interaktivní grafomotorické sešity pro děti předškolního věku (3+, 4+ nebo 5+) jsou plné obrázků a aktivit, do kterých mohou kreslit a psát pomocí dvou přiložených mazatelných fixů. Rozvíjí si tak jemnou motoriku a zrakové vnímání. Kroužková vazba a zavírání na magnet je navíc vhodné i do batůžku na cesty.


Více informací naleznete ZDE.

Puzzle akademie

Hra rozvíjející smyslové vnímání, logiku, mluvení i pohyb nejmenších dětí. Herní princip je jednoduchý - úkolem je složit dva nebo tří dílky puzzle k sobě. Na výběr je hned z několika témat.

U Hmatíka budou děti po hmatu poznávat jednotlivé puzzle se zvířátky podle shodných hmatových částí na jednotlivých dílcích. Procvičí si hmat, zrak i soustředění.

S Jogínkem děti poznají jógové pozice spojené se zvířátky a doprovázené jednoduchými básničkami, díky kterým si pozice i zvířátka lépe zapamatují a rovnou si cviky zacvičí a protáhnou svá tělíčka.

S Brebentíkem si procvičí naopak mluvení, skládání prvních vět ze 3 slov (kdo, dělá, co) a logopedické dovednosti. Můžete si s dětmi povídat česky i anglicky.

A se Zvířátky se naučí poznávat zvířecí svět, kdy skládají trojice zvířátek, kde žijí, čím se živí a rozvíjí si znalosti o nich.


Více informací naleznete ZDE.

Hravé čtení

Procvičit se ve čtení nemusí děti jen s čítankou, tohle je bude bavit víc! Herní knihy s 10 zajímavými příběhy jsou určené pro čtenáře od 7 nebo od 9 let. Lákají je k různým aktivitám, učí je zamýšlet se nad textem, domýšlet ho a hlavně mu porozumět pomocí nápaditých úkolů. K tomu mají k dispozici i mazatelný fix a samolepky.


Více informací naleznete ZDE.

Tvořivé magnetky

Hra prohlubuje u dětí od tří let znalosti barev a tvarů, ale také rozvíjí jejich kreativitu, fantazii a jemnou motoriku. Z magnetek mohou skládat obrázek podle předlohy na kartičce nebo podle sluchové paměti poté, co jim dospělý obrázek popíše pomocí textu z druhé strany kartičky. Samozřejmě je možné sestavovat obrázky z magnetků podle vlastní fantazie.


Více informací naleznete ZDE.

Bingo na výlety – Postřehovka v přírodě

Chodíte s dětmi rádi na výlety? Bezva! Můžete si je zpestřit jednoduchou postřehovou hrou pro hráče starší čtyř let. Probudí v dětech zájem o poznávání přírody, procvičí si postřeh a zrakové vnímání a v neposlední řadě si otestují i svou vytrvalost a koncentraci. Úkolem hráčů je najít co nejrychleji daných 12 věcí v terénu (např. zlomený strom, dvojitou turistickou značku, posed) a sesbírat všechny odolné plastové kartičky s těmito slovy. Ty pak mohou připnout kamkoli pomocí karabinky.


Více informací naleznete ZDE.

Potřebujete zabavit děti hned teď? Kvído myslí i na tyto případy. Stačí kliknout na jeho webové stránky www.kvido.cz. V hracím a vzdělávacím koutku si vyberte některou z aktivit, stáhněte si zdarma podklady a zábava i objevy s Kvídem mohou začít.

Reklama