Známe to určitě všichni moc dobře. Rýma, kašel, bolest v krku, únava, bolavá záda, horečka… Ano, mluvíme o chřipce. Chřipka přichází prakticky vždy v zimě, kdy jsme k tomuto nepříjemnému onemocnění výrazně náchylnější.

V takových chvílích netoužíme po ničem jiném než po teplé posteli, horkém čaji a přejeme si, aby se nám co nejdříve ulevilo. Užíváme vitaminy i léky proti horečce a bolesti a doufáme, že nám již brzy bude lépe. Zkrátka taková pořádná chřipka nás dokáže ochromit a vyřadit z normálního života. Chabou útěchou nám snad může být pouze fakt, že v tom nejsme sami. V naší republice například chřipkou ročně onemocní každý desátý člověk!


Ve chvíli, kdy se nakazíme jedním typem chřipky, stáváme se vůči tomuto typu imunní, ovšem když se objeví nový typ viru, můžeme onemocnět znovu. To, že účinnou a zatím nejspolehlivější prevencí proti chřipce je očkování, víme snad všichni. Přesto je toto očkování v naší zemi stále málo využívané.

Většina lidí stále spoléhá na účinné léky a již zmíněnou teplou postel. Nutno ovšem podotknout, že užívat při chřipce třeba antibiotika není opodstatněné. Na chřipku způsobenou virem neúčinkují, pouze na její komplikace.

 

 

 

Hurá do boje s chřipkou!
Pokud se vám stane, že cítíte nepříjemné příznaky, stoupá vám teplota, máte kašel, zimnici… zkrátka že chřipka útočí, je hlavně nutné včas zahájit léčbu – klidový režim a užívání vhodně zvolených léků. Tím je možné usnadnit průběh onemocnění a zabránit rozvoji komplikací. Lékárníci často doporučují Coldrex.

Na výběr máte hned několik přípravků.
Řada Coldrex zahrnuje kombinované přípravky (obsahují vhodnou kombinaci léčivých látek), které působí současně proti mnoha příznakům chřipky a nachlazení a přinášejí celkovou úlevu. Jedná se např. o Coldrex Tablety, Coldrex MaxGrip. Určitě oceníte i Coldrex Noční léčba, díky němuž budete moci  v době akutního nachlazení klidně a nerušeně spát. Na rychlou a příjemnou úlevu – včetně uvolnění ucpaného nosu - se můžete spolehnout při užívání Coldrexu Horký nápoj, který navíc obsahuje vitamin C. Mimoto vás také příjemně zahřeje, dodá potřebné tekutiny a určitě vám i zachutná.
Součástí značky Coldrex jsou i přípravky, které léčí specifické příznaky - uleví vám při dráždivém kašli a podpoří odkašlávání (Coldrex Broncho proti kašli) - anebo pomohou při nepříjemné bolesti v krku (Coldrex LaryPlus proti bolesti v krku).
Celou řadu přípravků Coldrex si podrobněji představíme v příštích článcích. Dozvíte se, jak je správně užívat, na co si dát pozor a spoustu dalších užitečných informací.

V žádném případě ale onemocnění chřipkou nepodceňujte. Rozhodně se nevyplatí ji přecházet! Klidný režim, teplo a správně volené léky vám prokáží tu nejlepší službu.

Chřipka se v průběhu našeho života nevyhne asi nikomu z nás. Nejnáchylnější jsou lidé, kterým je více než 65 let, zdravotníci a také děti - především ty, které žijí ve velkých městech. Některé z nich prodělají silné nachlazení a chřipku až 10x ročně! Ten, kdo holduje nikotinu má také vyšší šanci chřipkou onemocnět a oslabeni jsou i lidé, kteří jsou z nějakého důvodu vystaveni stresu.

 

Co možná o chřipce nevíte a vědět byste měli:

·         komplikace při chřipce hrozí zvlášť astmatikům, kardiakům, diabetikům a starším lidem

·         11 z 12 posledních pandemií (celosvětových epidemií) vzniklo v Číně

·         během 1-2 týdnů onemocní chřipkou 10-40 % populace v dané oblasti

·         nejčastější smrtelnou komplikací chřipky je bakteriální zápal plic

·         ČR je v očkování proti chřipce jednou z nejzaostalejších zemí v Evropě

·         chřipka v období epidemie postihuje 5-15 % celé populace

·         při horečce můžete během noci ztratit až 10 litrů tekutin

 

Právě nyní je kritické období, kdy se můžete nachladit a onemocnět chřipkou. Dávejte na sebe pozor. 

Reklama