Značka Smeg, to není žádný pokus o rustikalizaci našich kuchyní prapodivným neúčelným designem. Tato značka již 70 let okouzluje své fanoušky střízlivě elegantním stylem, přitom však nezapomíná nabídnout i inovativní technologie. Na vývoji těchto spotřebičů spolupracují věhlasní architekti, designéři, ale i technologičtí vývojáři.

Výrobce Smeg nabízí malé i velké spotřebiče
Stylové spotřebiče Smeg dokážou naši kuchyň vybavit kompletním sortimentem malých spotřebičů. Toustovač, rychlovarná konvice, kuchyňský robot, mixer, odšťavňovač i kávovar již nemusí mít podobu funkčních spotřebičů, ale doslova módní ikony. Tou bez nadsázky Smeg spotřebiče jsou.

Velkou parádu pak udělají retro lednice Smeg. Se svým zaobleným designem už inspirovaly mnoho dalších výrobců tzv. bílé techniky, a přesto. Smeg je prostě Smeg a ladných křivek těchto italských krásek nedosáhla žádná z napodobenin.

Spotřebiče s italskou DNA
Italská vášeň pro design, módu i trendy jsou světoznámá. Doslova čiší i z produktů Smalterie Matallurgiche Emiliane Guastalla. Ano, název značky Smeg je akronym tohoto dlouhého názvu firmy z italského městečka Guastalla v provincii Emilia. Firma si zachovala svůj rodinný charakter a management firmy pochází stále ze stejné rodiny.

Značka Smeg se do světa vydala již v roce 1948
Byla jednou z prvních firem, která na trh již v 50. letech uvedla plynové sporáky. V 90. letech pak doslova fascinovala svět, když do našich domovů vrátila oblé tvary ledniček FAB28 ve stylu 50. let. Od roku 2012 firma sklízí úspěch i na poli malých spotřebičů. Dvojice milánských designérů, Matteo Bazzicalupa a Raffaell Mangiarotti ze studia Deepdesign, firmu přivedla na výsluní užitného designu v oblasti malých spotřebičů. Oblé přístroje v nádherných barvách a s excelentním výkonem sklízí jednu cenu za druhou.

Od srpna 2019 zastupuje značku Smeg Potten&Pannen – Staněk
Výhradním zastoupením značky Smeg pro malé domácí spotřebiče a lednice na českém trhu se od 1. srpna 2019 může pochlubit Potten & Pannen – Staněk. Spotřebiče této módní elektro ikony, která nás fascinuje nejen designem 50. let, tak samozřejmě nechybí ani v nabídce sortimentu Potten&Pannen – Staněk. A to vedle dalších hvězd, jakými jsou značky KitchenAid, Mauviel, Emile Henry, Zwilling, Villeroy&Boch nebo Rosenthall.


 

Reklama