píše mimo jiné ve svém příspěvku čtenářka s nickem ivory. A tak si vždycky pečlivě rozmyslí, jestli danou věc opravdu potřebuje, nebo ji unosí. A když už se má přece jenom s něčím rozloučit, existuje dost možností, o kterých se dočtete v jejím příspěvku

Milá redakce, tak jsem se poprvé odhodlala přispět svojí troškou do mlýna, dnešní téma mě opravdu zaujalo :) Nerudovské - „Kam s ním?“ sice neřeším příliš často, ale aspoň přiblížím, jak je to u mě...

Mám ještě v živé paměti, jak jsme jako malí cupitali v maminkou upletených kousavých svetrech a v punčocháčích s vytahanými koleny. Ty byly zděděné po mamince a možná ještě dalších lidech, ale nic jiného nebylo, tak jsme mohli být rádi, že vůbec máme co na sebe. Jsem ráda, že už doba taková není a dnešní maminky už mají pro prcky široký výběr, na druhou stranu si říkám, že nás aspoň ty plandavé špičky, o které jsme nesčetněkrát zakopli, naučily rovnováze...

Vzhledem k tomu, že studuji a ke všemu vlastním koníka, což není zrovna levná záležitost, musím si o to rozumněji vybírat oblečení, které kupuji. Dvakrát si rozmyslím, jestli daný kousek budu nosit nebo ne, takže ve finále se mi ve skříni moc přebytků neskrývá. Oblečení, které už se stydím vytáhnout na veřejnosti, se dá ještě použít do stáje - kobylce jsou mé ošoupané a sem tam i potrhané džíny a mikiny šumafuk, hlavně když se v kapse skrývá nějaká ta dobrota.

A když se nějaké to nevyužité oblečení vyskytne, vždycky je komu ho dát - ať už kamarádce, které se líbí, mladší sestřenici, nebo do sbírek pro ty, kdo je potřebují. Většinou se do takové hurá akce pouštím zjara v rámci „jarního úklidu“. A musím říct, že to opravdu zahřeje, když vidím, jak nějakou věc, která u mě nenajde využití, jiný ji s radostí uvítá.

Někdy, když procházím kolem butiků v obchodních domech, si říkám, jaké by to bylo mít to či ono oblečení, ale pak mě napadne, že kdybych ho měla víc, budu ráno bezradně stát před skříní a přemýšlet, co si vlastně mám vzít. A navíc - mít spoustu oblečení, bot a podobně přece jen není to, o co v životě jde, no ne?

Pěkný den, ivory

Milá ivory, váš n ázor je docela zajímavý. Možná jsem na tom podobně. Když se mi něco líbí, okamžitě uvažuji o tom, jestli to vůbec mám kam nosit, jestli jsem na to typ a není jen jen momentální poblouznění, které pak bude ležet ve skříni a štvát mě.

Máte to také tak, milé ženy-in? Jak nakládáte se starými, nebo nenošenými věcmi? Už se vám někdy stalo, že jste podlehla trendům a pak koupený kousek nenosila?

Napište nám na redakce@zena-in

Reklama