prada

Balerínky už patří ke klasice našich botníků. Začaly se nosit v padesátých letech minulého století a v takřka nezměněné formě se těší velké oblibě i v současnosti. Ale něco se přece jenom změnilo a jejich typický oblý tvar se začíná nebezpečně zaostřovat. Je to ku prospěchu, nebo škodě věci, co myslíte?

Také jste nositelkou balerínek? Pak vás bude možná zajímat, že se objevují nové varianty těchto oblíbených nízkých botiček. Mnoho světových návrhářů přišlo s inovací a dalo balerínkám „špičku“. Možná už to nebudou balerínky, které ke svému názvu přišly na baletních sálech. Každý v nich viděl roztomilé baletní cvičky, (kterým se mimochodem říká „piškoty“). Ty novodobé vypadají mnohem rafinovaněji a „nebezpečněji“. Jako by dospěly.

salamander

 Co nám mohou nabídnout?

  • Nový pohled na okoukaný typ obuvi. Ty původní, kulaté se hřály na výsluní dostatečně dlouho a možná už nás trochu nudily.
  • Pohodlí. Pro ženy a dívky, které chodí svižnou chůzí a nechtějí balancovat na podpatcích, budou možná vítaným zpestřením.
  • Eleganci. Protáhnou nohu, která se bude zdát delší. To jistě přivítají nositelky s nožkou Popelky, dlouhánky možná zapláčou.

Nejen špičkou se liší nové balerínky.

salamander

Mnoho modelů doznalo změn i ve střihu a zdobení. Najdeme botky v různých barvách i materiálech, s vykrojeným svrškem, s pásky po stranách, zdobené třásněmi, či s ozdobnými sponami.

Co dodat na závěr? Je otázkou, zda najdou stejné množství fanynek, jako ty klasické. Možná, je to jen krátkodobý módní výkřik, který zakrátko utichne, ale třeba se mýlím.

Sama za sebe musím říct, že mně se líbí. Jediné balerínky, které vlastním, jsou do špičky. V těch kulatých jsem si připadala jako přerostlý „diblík“. Když nemáte dvaačtyřicítku, tak se ta špička docela snese.

Zdroj foto v galerii: Salamander, Facebook Prada (úvodní obrázek)

Čtěte také:

Reklama