Dobrý den všem,

říká se, že alkohol je metla lidstva, a já s tím naprosto souhlasím. Pamatuji si na svou první zkušenost s alkoholem. Na tvrdý mě nikdy moc neužilo, protože mě z něho bolí žaludek, ale měla jsem dříve hrozně ráda červené víno. Jednoho večera se mi to ale pěkně vymklo z rukou. Byla jsem ještě pískle. Byli jsme s kamarády na zábavě, naštěstí teda tam, kde mě naprosto nikdo neznal. Celkově to nebylo špatný, hudba fajn, společnost taky, až na ty dvě flašky červeného vína na stole. Snažila jsem se toho stihnout co nejvíc, a tak jsem ho přímo do sebe lila. Netrvalo dlouho a už jsem místo pěti prstů viděla dvojnásobek. U stolu se mi najednou udělalo hrozně zle. Stoupla jsem si a chtěla jít na záchod. Avšak to bylo rychlejší, než jsem čekala, a tak jsem to laciné červené víno vyhodila přímo na parketě. V tu chvíli jsem najednou strašně rychle vystřízlivěla. Myslela jsem, že se hanbou propadnu. No, vlastně se pořádně stydím ještě teď, když o tom píšu. Od té doby jsem červené víno nepila. Občas si dám skleničku bílého, ale tím to pro mě končí.

(soutěž - 9. myšlenky)

Když se ale řekne závislost, musím vzpomenout na dva lidi. Chodila jsem ještě na základní školu, když můj otec začal podnikat a s ním i jeden pán. Potkávala jsem ho dost často. Pokaždné upravený, oholený, v obleku a kravatě. Začala jsem kamarádit i s jeho synem. A dnes? Z jeho otce se stal alkoholik. Potkávám ho taky dost často, ale jen v odrbaných teplácích a triku, zarostlého a v ruce většinou pivo načepované do plastové láhve. Když přijdeme do hospody, nikdy tam nechybí, stačí dvě piva, nějaký rum a odchází pomalu po čtyřech. Kvůli alkoholu hrozně zestárnul. Nikdy jsem nepochopila, jak se z takového elegána a úspěšného podnikatele může tohle stát. Je mi líto hlavně toho jeho syna. Neunesl ostudu a narážky od kamarádů na otcovu věčnou opilost a musel se odstěhovat. Přijede sem jednou za rok a stejně na něm vždycky vidím, jak náročné na psychiku to pro něho je.

A ten druhý? Byl to můj kamarád. Když jsem ho poznala, už alkoholu vesele holdoval. Kamarádi se mu snažili pomoct, jak mohli, ale on sám se z toho dostat nechtěl. Když byl střízlivý, byl to skvělý kluk, ale jakmile se napil, byl z něho někdo jiný. Nezastavily ho ani zdravotní problémy. Zemřel v 28 letech.

Fidy


Děkujeme za zajímavý, i když smutný příspěvek.

Máte s alkoholem u sebe či svých přátel také špatné zkušenosti? Napište nám o nich!

redakce@zena-in.cz

Reklama