Rádce na telefonu se vždycky hodí. Čtenářka Ifulinkaa má takovou oporu ve své vlastní mamince. A jak často se s ní vídá? Maximální lhůta je týden.

Chtěla byste se vídat s rodiči každý týden? Takhle to má zařízené čtenářka Infulinkaa. A když se nevidí, alespoň si zavolají...


Příjemný pátek!
Vztahy v rodinách jsou člověk od člověka různé. Já měla štěstí, že jsem se narodila rodičům, kteří mají zájem vědět, jak žiji i v době, kdy s nimi nejsem už v jedné domácnosti. Naši se před lety rozvedli a oba mají nové partnery. Ale i ti „náhradní“ jsou v pohodě. Pokud potřebuji pomoc, vím, že za kýmkoliv z těch čtyř mohu přijít a nevyžene mne.
Taťka bydlí v našem činžáku, nemám potíž jej potkat jen náhodně. Cíleně se s ním vidím aspoň jednou týdně a to při sklence vínka nad debatou, nejčastěji sportovní námět. Oba jsme angažováni v jednom společném sportu a předáváme si informace.
S mamkou, kterou mám zase pět minut pěšky z práce se vidím asi třikrát týdně. Mám stále pocit, že ji k životu potřebuji a snažím se jí nyní oplácet vše, co mi ona za celý život dala. Lásku, čas, náklonnost. Pokud není možnost vidět se, aspoň si voláme. Loni jsem měla výborný nápad zřídit si tarif volání zdarma, od té doby je vše snadnější. Potřebuji poradit? Mám „přítele na telefonu“.
Shrnuto: s rodiči, všemi čtyřmi, se vídám často, týdenní abstinence je asi maximum:) Myslím, že tak je to dobře na obě strany. Oni mi pomohou svými zkušenostmi, já jim pohledem na svět, objasněním jakýchkoliv novinek. Třeba vysvětlením, jak funguje jejich nový mobil. Možná jednou dospějí i k PC.
Dnešní výhrou jste mi udělali chutě na sladké, safra, něco tady budu muset najít :-)

Pěkný zimní den a odpočinek o víkendu přeje,
Ifulinkaa

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. února 2012: Jak často se vídáte s rodiči?

  • Jak často se vídáte s rodiči?

Kontakt s rodiči, to je velké téma. Každý vnímáme jinak a každý k nim máme jiný přístup. Někdo kladný, někdo záporný. Pevně ale věřím, že nikomu nejsou rodiče tak říkajíc „jedno“. Pište mi své příběhy o tom, jak často se s rodiči stýkáte a proč. Modelů je mnoho, někdo vídá rodiče každý den, někdo další jednou za rok. Jsem zvědavý, jak je to u vás! Za svůj příběh můžete získat dárkový balíček čokolád Merci v hodnotě 500 korun s díkem pro rodiče za to, že jsou.

Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako předchozí podstavec a zašlete ho nejpozději 17.2.2012 do 15.30 hodin na e-mailovou adresu redakce. Tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění.

Merci

Reklama