Jóga je ideální „sport“ pro krásu. Zlepšuje fyzickou kondici, modeluje tělo, posiluje a protahuje svaly a klouby, prokrvuje pokožku a má blahodárný vliv na psychiku. Můžete s ní začít v každém věku, když si ji přizpůsobíte svým fyzickým schopnostem.

joga

Byly časy, kdy jsem si bez pozdravu slunci nedokázala představit začátek dne. Kdy kobra, kobylka, pluh, ryba, kolíbka, kleště protahovaly denně moje svaly, šlachy a klouby a tělo dostávalo pružnost gumy.

Opravdu to funguje a cvičení se pro vás stává drogou.

Proč jsem tedy přestala, když o ní pěju takové ódy?

Ke klasické józe potřebujete čas a soukromí. Tedy alespoň já. Zkuste stát na hlavě a vysvětlovat někomu, kde najde ponožky nebo co si má dát k snídani. Zkuste meditovat v lotosovém květu uprostřed frekventované ulice, ke které se dala přirovnat moje ranní domácnost. To prostě nejde. A tak začala jóga ustupovat zájmu druhých, až se omezila jen na pozdrav slunci, které nakonec zapadlo úplně.

A s ním upadla i má kondice. Dnes už si nohu za krk nedám a na hlavu se postavím jen s oporou.

Já vím, k životu to člověk nepotřebuje, na hlavu se může stavět i bez jógy, ale přece jenom je mi to trochu líto.

A tak jsem se rozhodla, že jógu po letech opět „opráším“. Dcery už jsou samostatné, o jejich ponožky, ztracená trička a snídaně se už nestarám, takže se zase můžu vrátit ke svým ásanům. Věřím,  že díky těm kobylkám, rybám, pluhům a kobrám získám zpět tělo pružné jako guma.

Tak co, jdete do toho se mnou?

Čtěte také

Reklama