ba.jpg
Foto: Se souhlasem Moniky Bagárové

Vaše dcera Rumia oslavila v květnu první narozeniny. Jak byste v krátkosti popsala uplynulý rok s ní? 

Určitě krásný, inspirativní, ale zároveň poněkud náročný i vyčerpávající, což je kombinace, kterou zná každá maminka. Mateřství je nádherná role, ale občas je těžké sladit vše s ostatními pracovními povinnostmi i s péčí kolem domácnosti. O něco náročnější byl uplynulý rok i vlivem Makhmudových (Makhmud Muradov - Moničin partner a MMA zápasník, pozn. red.) příprav na zápasy. Ale na druhou stranu mu chci dát velký prostor, aby byl spokojený sám se sebou. Každopádně si velmi vážím každé pomoci, a to ať ze strany Makhmuda, maminky, tatínka nebo mladší sestry Natálky. Někdy je to opravdu potřeba.

Je dítětem takzvaně za odměnu, nebo spíš divoška, která vás nenechá oddechnout? 
Ruminka je úžasný a usměvavý človíček. Ovšem, kdybych měla říct, že vše je zalité sluncem, nebyla by to úplně pravda. Vypadá sice jako andílek, ale je temperamentní už od malička. I ona dokázala proplakat celou noc. Až jsem si říkala, jestli se ještě vůbec někdy vyspím (a zbavím se těch krásných kruhů pod očima). Nyní jsme zase o kousek dál, ale je pravda, že se někdy nezastavím. Dost často si říkám, že chvíle objevování bude ještě o to zajímavější. Ovšem vše se snažím brát s nadhledem. Je to sice náročné období, ale věřím, že společně vše zvládneme.
bas1.jpg
Foto: Se souhlasem Moniky Bagárové

A co vy? Jste úzkostlivá maminka, která miminko zvlášť v dnešní korona době střeží, nebo žijete zcela bez obav? 
Určitě tu hrozbu vnímám a je pravdou, že v nejhorších dobách epidemie se u mě objevily velké obavy. O malou i rodinu. Možná je to právě strach z neznáma. Je to něco, co tu ještě nebylo, nevíme, jak to celé bude pokračovat. I přes to všechno se ale snažím tolik nestresovat a nepřenášet negativní emoce na Ruminku. Samozřejmě se vyhýbám rizikovým situacím a spíše než mezi houf lidí vyrážím s dcerkou do přírody.

Podle čeho vybíráte potřeby pro miminko? Jste spíš bio, nebo konvenční maminka?
Obecně hodně tíhnu k přírodě, které jednoduše důvěřuji. Neřekla bych, že jsem převážně bio, nebo konvenční maminka. Spíše něco mezi tím. Nejdůležitější je pro mě ale kvalita a pocit, že se mohu na potřeby pro miminko skutečně spolehnout. Co se týče především kosmetiky, tam je pro mě přírodní složení naprostou prioritou a vůbec nejraději používám české výrobky. Ideálně ty, které ještě používala moje maminka pro mě a mé sourozence. Není nad tradici. Příkladem je třeba značka Linteo, u nichž jsou pro mě jedničkou zejména krémy, které vyhovují nejen Rumince, ale občas si je půjčí i maminka. A co se týče dětských plenek, tak to používám kvalitní jednorázové plenky od Lintea, které mají krásný design s medvídkem. Rumince skvěle padnou a je vždy v suchu – to je pro mě to nejdůležitější.

Foto: Se souhlasem Moniky Bagárové

Jak vypadá váš běžný den s Ruminkou?  
Každý den píše tak trochu jiné příběhy. Ale všeobecně s Ruminkou trávíme nejvíce času procházkami, hraním i mazlením. Samozřejmě někdy od malé odskočím do práce, ale spíše se snažím být maminkou na plný úvazek a užít si s ní každý den naplno. Většinu těchto společných aktivit pečlivě dokumentujeme na Instagramu. Můžete se mrknout, jak si to Ruminka spolu se mnou užívá.

Je něco, co vás na rodičovské dovolené vyloženě štve? 
Asi právě označení rodičovská dovolená, protože o dovolené nemůže být ani řeč. Co kromě toho vnímám jako menší negativum je skutečnost, že mateřství je spojené se spoustou různých a rozdílných názorů od okolí, které se snaží dávat dobré rady do života. Přiznám se ale, že někdy je těch informací až přespříliš a i když jsou míněné dobře, jde mi z toho hlava kolem. Je to občas až stresující slyšet, co je a není správné, co by maminka dělat měla a co vůbec. Vznikne z toho pořádný zmatek. A přitom si právě myslím, že mateřská role je intuitivnější než cokoli jiného.


bas3.jpg
Foto: Se souhlasem Moniky Bagárové

Jako jedna z českých celebrit jste na sociálních sítích podpořila kojení. Proč? Do kdy máte v plánu kojit? 
Kojení je zcela přirozené, vytváří pouto mezi maminkou a miminkem. Zároveň je právě mateřské mléko tím nejlepším zdrojem živin a potřebných látek. Je to zkrátka velký dar do života každého miminka. Občas mě ale mrzí, že kojení se v současné době považuje skoro za tabu. Je zarážející, kolik maminek je vystaveno kritice pro to, že chce nakojit své miminko uprostřed parku, mezi lidmi. Myslím si, že je důležité o tomto tématu hodně mluvit. Více podporovat maminky, aby se za kojení nestyděly, a kromě toho měly také motivaci vybrat si kojení před umělou stravou. Samozřejmě jiné je to v případě maminek, které kojit ze zdravotních důvodů nemohou. A protože sociální sítě mají velký potenciál z hlediska sdílení informací a šíření určitého poslání, rozhodla jsem se jít právě touto cestou. Ráda bych ostatní maminky inspirovala a budu velmi ráda, pokud se to opravdu podaří. Za sebe považuji kojení za nádhernou schopnost ženského těla a v případě, že to okolnosti umožní, ráda bych kojila co nejdéle.

Nedávno jste vydala nový videoklip k písni Vášeň. Dá se to považovat za oficiální návrat k práci? Nebo si spíš chcete dál užívat mateřských povinností? 
Hodně vnímám, jak ten čas letí. A uvědomuji si, že dětství Ruminky uteče jako voda. Právě proto se chci malé věnovat co nejvíce. Přeci jen její dětství nebude trvat věčně, kdežto práce mi víceméně nikam neuteče. Rodina je pro mě naprostou prioritou, ale přiznávám, že občasný útěk od mateřských povinností je fajn. Je to pro mě jakési zpestření, příjemná změna, která mě zároveň tak trochu udrží v pracovním tempu a v jakési životní rovnováze. Mohu říct, že natáčení klipu jsem si opravdu užila. Ale oficiální návrat k práci to zatím nepředstavuje.

Podle časopisu Forbes patříte mezi 30 nejtalentovanějších mladých Čechů pod 30 let. Jaký je váš recept na úspěch? 
Pokud bych to měla opravdu krátce shrnout, za sebe vnímám jako to nejdůležitější zůstat sám sebou. Nenechat se strhnout proudem a jít si za svými sny, dělat, co nás baví. Život přináší spoustu překážek i nástrah, někdy je těžké nenechat se zlomit neúspěchy. Ale když máme ten správný hnací motor, chuť a energii, nic nás v plánech nezastaví.  

A jak jsou tedy vaše plány do budoucna? Na co se můžeme těšit? 
Plánů a nápadů je spousta. Ale uvidíme, jak se budou věci vyvíjet dál. Určitě je na co se těšit, ale víc prozrazovat nebudu, protože pak by to nebylo takové překvapení.

Čtěte také:

Reklama