Muži trpí neskonalou představou, že my ženy to v životě máme mnohem lehčí. Oprava: muži jsou přesvědčeni, že ženy by si svět mohly učinit mnohem snazším, kdyby chtěly. Taky si myslí, že s „tím“ naděláme zbytečně moc cavyků, a přitom bychom si v životě mohly užít tolik zábavy!

muž

Když jsem ještě před lety žila v New Yorku, dostala jsem záchvat smíchu, když se jeden kamarád (už ani nevím, v jaké souvislosti) během rozhovoru na chvíli zasnil, a pak se zkaženým úsměvem prohodil: „Kdybych já byl ženská… já bych byl taková děvka! Nebyl bych ale laciná děvka, chodil bych jen do takových těch lepších podniků, kde bych se nechával zvát na drahé večeře, drinky a tak…“
Tenkrát mě to vážně pobavilo. To jsem ovšem ještě netušila, že přesně tutéž větu (jako přes kopírák) uslyším o mnoho let později znovu z jiných mužských úst… a znovu… a znovu… a znovu... A zjistím, že snad všichni muži, ať Češi, Američané, Angličané či Francouzi v tomto směru smýšlí doslova a do písmene stejně! Od chvíle, kdy jsem se rozhodla napsat o tomto tématu, jsem stejnou otázku položila zhruba asi dvaceti mužům různých věkových kategorií, národností, povolání i věku. Žádný s odpovědí neváhal ani vteřinu: Byl bych děvka! slyším od nich neustále.

Vagina = rychlý prachy?

Pánové se rovněž shodli na tom, že by nechtěli být žádnou levnou šlapkou u silnice. Kdepak! Oni by prý byli luxusní společnicí a samozřejmě by si pečlivě vybírali!
Jejich představa skvělého života prodejné ženštiny stojí pochopitelně na jednom a tomtéž ubohém základu: Možnost vydělat si mnoho peněz bez práce (a ještě se při tom skvěle pobavit). Jak jinak! Když chce přece chlap sbalit ženskou, tak za ni musí platit, pozvat ji na večeři do dobré restaurace, koupit jí kytku... Zkrátka stojí ho to hodně peněz, a to prý ještě ani kolikrát neví, jestli z toho vůbec něco bude mít a jestli se slečna jen nenadlábne, neshrábne růže a nezahne kramle. Myslím, že je jen málo příkladů, ve kterých se tak dokonale odráží podstata zúženého mužského myšlení. Vychází to pochopitelně z biologického nastavení, kdy muži, na rozdíl od většiny žen, dokážou bez problémů oddělit emoce od sexu a žena je přece, podle jejich názoru, sexu schopná kdykoliv, kdekoliv a jakkoliv. Není tedy žádný div, že kdyby pánové mohli spravovat vlastní vaginu, pak by si z ní bez zábran udělali výdělečný business.
Dosti nevrle se na mě ty potenciální luxusní šlapky tvářily, když jsem se ptala, zda také berou v úvahu všechny možné nevýhody ženství.

Samo se to nevytuní...

Co sexuální obtěžování? (zcela „určitě“ by zůstali v klidu a usmívali by se, i kdyby narazili na křupana, který si z nich bude dělat chodící zadek na plácání). A co takhle pohlavní nemoci? Menstruační křeče? Chůze ve vysokých podpatcích? (Možná by se měli znovu podívat na Jacka Lemona, jak se trápil v Někdo to rád horké).
Nesmíme taky zapomenout na depilaci a epilaci a trhání obočí! (Knírek ani strniště by vám, kluci, vážně neprošel. Kdo by taky stál o eskort s chlupatýma nohama nebo obočím jako Brežněv, že?) A co teprve hodiny strávené u kadeřnice, manikérky, pedikérky a každodenní líčení? (Jo, chlapci, dá to fušku, když chcete vypadat k světu a přebít konkurenci! Nebo si myslíte, že se to na těch vytuněných kočičkách udělá samo?)… A hlavně, co špatná pověst? Ženskou sběračku skalpů už totiž nikdo obdivně po zádech nepoplácává.
Kdepak! O tom už pánové nechtějí ani slyšet! A vůbec, oni si přece dělají jen legraci! (vymlouvali se všichni nakonec). No jasně!
Ale nebudeme přece těm naivním chudáčkům brát iluze, že být ženou je vždycky taková legrace a že je to o tolik snazší a možnosti jsou o tolik pestřejší! Koneckonců, abych řekla pravdu, tak i já jsem přesvědčená, že kdybych byla chlap, tak bych přesně věděla, jak sbalit ženskou, co na ně platí, a naopak, což mi vyvracejí zase dotyční pánové, takže netvrdím, že naivní představnou mohu trpět stejně tak i já...


A přesně o tom si budeme povídat v dnešním tématu dne, které zní: KDYBYCH BYLA CHLAP, tak bych byla...
Pište, jaké byste byly, kdybyste se alespoň na chvíli mohly stát mužem. Jak byste si to dokázaly užít, využít i zneužít, v čem myslíte, že to mají kluci snazší než my, a naopak?

Na vaše příspěvky se už teď těším na emailu: redakce@zena-in.cz

Reklama