možná jsem je nemusela nosit teď v dospělosti. Posteskla si v prvním dnešním příspěvku na „obrýlené“téma naše čtenářka s nickem jarpejska

Dobrý den, můj příběh, proč jsem začala nosit brýle je celkem úsměvný. Chodila jsem asi do 5. třídy a moc se mi líbily brýle na paní učitelce, přišla mi hodně zajímavá, nikdo u nás ve třídě brýle nenosil, tak jsme si řekla , že by bych i já mohla být zajímavá.

Doma jsem říkala, že špatně vidím na tabuli a vidím rozmazaně, což nebyla pravda, ale maminka mě teda vzala a šly jsme k lékaři. Vyšetřili mě a představte si, že mi řekl, že opravdu brýle potřebuji. Tak jsem vyfasovala papíry na skla a obroučky a vybrala jsem si hezké, růžové brýle, respektive obroučky. Bohužel, fotku v nich nemám, ale moje oblíbená paní učitelka mi řekla, že vypadám velmi přísně  a že ze mě určitě bude jednou profesorka.

Připadala jsem si velmi důležitá a zajímavá, ale po týdnu už mi to lezlo na nervy, na tabuli a na televizi je vytahovat, starat se o ně, a leštit je, tak jsem je zas pěkně zašila do šuplíku. A asi mi i slušely, jelikož se mi nikdo neposmíval a neměl brejlaté narážky.

Samozřejmě jsem doporučené každoroční kontroly zanedbávala a teď teda taky nosím na dálku brýle, ale už skoro dvě dioptrie a kdybych je nosila poctivě, možná bych je už ani nepotřebovala, jako moje sousedka.Ta je nosila pravidelně 10 let a teď už je ani nepotřebuje.

Já mám brýle asi páté, jelikož moje dvě dcery si je rády půjčují a čtvery už padly, takže tyto mám pečlivě schované a když nic, tak chtějí brýle sluneční a největši sranda je, že 2letá dcera ještě nechápe rozdíl, nasadí si sluneční brýle a dívá se na televizi. Zato druhá dcera má jedny sluneční brýle tak oblíbené, že je nosí i bez skel, které jí vypadly a na léto je má pořád schované, viz. foto.

dcera

 A taky se mi jednou stalo, že jsem si dala brýle a dívala se na televizi, pak jsem vstala a začala je hledat, nikde nebyly, přítel mlčel a poťouchle se usmíval, holky to nějak nevnímaly, byla jsem fakt rozzuřená a když jsem na ně štěkla, kde mám brýle, tak mi ta maličká říká..mami, béje(brýle) máš na nosánku...

jarpejska

Milá jarpejsko, alespoň je u vás doma legrace. Také jsem jednou hledala brýle, byla jsem až rozhořečená, že je nemám, a měla jsem je na hlavě

Text nebyl redakčně upraven

  • Nosíte brýle na dálku nebo na blízko?
  • Máte brýle odmalička, nebo jste je začala nosit až v dospělosti.
  • Jak jste se s brýlemi vyrovnávala? Zvykla jste si, nebo vás stále obtěžují?
  • Kolikatery brýle máte?
  • Našla jste si obroučky, které vám sluší? Vypadáte dokonce v brýlích lépe, než bez nich?
  • Jak často brýle obměňujete?
  • Máte nějakou příhodu s brýlemi? Už jste je třeba usilovně hledala a měla je na hlavě?
  • Pošlete nám fotku, jak vám to sluší v brýlích?

Na vaše obrýlené příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama