Tentokrát nepůjde o hubnutí naší čtenářky, ale jejího syna. Přečtěte si příběh čtenářky s nickem Pajda, který měl dramatické vyústění. Dieta, kterou držel, mu možná zachránila život.

Já osobně budu sice muset dietu držet, ale až mi bude líp. Opatřila jsem si - ostatně jako každou druhou zimu - zánět obličejových dutin a tak ležím a cpu se, protože to s sebou nese ucpaný nos, ale taky chuť k jídlu. Proč, to nevím. Takže tloustnu trošku přes Vánoce a metrák v lednu :-(

Můj syn se do toho obul vloni. Několikrát jsem se ho snažila přesvědčit, aby začal dodržovat zdravější jídelníček, ale pomohla kupodivu až knížka o Atkinsonově dietě. Než začnete řvát, že si tím zničí zdraví, tak si uvědomte, že koncová fáze diety je založena na konzumaci velkého množství LIBOVOLNÉ zeleniny, menšího množství ovoce, libového masa, mléčných plnotučných výrobků a vynechání konzervovaných jídel a uzenin kromě šunky. Nikdy, v žádné fázi této diety, se nepropaguje požívání tuků nebo vynechání všech sacharidů -  první, dramatická fáze, je určena pouze pro lidi s opravdu velkou nadváhou, asi tak nad 30 kilo a měla by se držet pod lékařským dozorem. Ovšem syn vycházel z originálních amerických zdrojů, ne z našich populárních článků, psaných často na objednávku firem, vyrábějících pseudozdravé cereálie s hromadou cukru  a podobné kravinky.

A protože jsme jeli na dovolenou all icnlusive a syn věděl z předchozí dovolené, že bude mít 8 dní k dispozici neomezeně velké množství zeleniny, ovoce, jogurtů a dušeného masa, tak si to tam prostě zkusil. Ještě předtím si ale udělal test na doktorech - se dvěma z nich probral jídelníček, který si podle knížky sestavil. Oba ho pochválili, že dieta je velice rozumná a dobře sestavená. K autorovi se nepřiznal, oba lékaři Atkisonovu dietu odsuzují. Aspoň je vidět, jak lehce a rychle se vyjadřují k něčemu, o čem nic nevědí.

Výsledek byl docela zajímavý: člověk, který přibíral údajně kvůli své nemoci a nucenému specifickému jídelníčku a u kterého se považovalo zhubnutí za problémové a téměř nereálné, shodil za 170 dní, co dietu drží, celkem 15 kilogramů. Samozřejmě občas něco nabral zpátky, ale hubne. Pořád. Sladké věci, které předtím doslova hltal, už nejí. Nechutnají mu. Když má chuť něco chroupat, dá si jablko nebo mrkev. Zdravotně se stabilizoval natolik, jak to jen bylo možné. Úplně zdravý nebude nikdy, ale vykazuje značné známky zlepšení.

Píšu to ovšem z jiného důvodu: druhého ledna mě syn vzbudil, že je mu zle. bylo. Měl vysokou horečku. A ráno ho náš lékař rovnou hnal do nemocnice. Důvodem byla cysta na kostrči, hodně hluboko pod kůží, těsně vedle míchy a velikosti tenisového míčku. Začala praskat, což způsobilo horečky. Takže třetího ledna cystu vytáhli a syn se uzdravuje. A pointa? Kdyby zůstal u své původní váhy, kdy měl kolem hýždí velké množství tuku, cysta by nebyla vidět a už bychom ho pravděpodobně neměli. A pokud by přežil, nechodil by - množství hnisu těsně u míchy bylo obrovské. Podle lékařů tam cysta mohla být řadu let...

Pajda

Reklama