Čtenářka Ekleinovka se myslí, že je vše v lidech a na pohlaví až tak nezáleží. I když sama se s chybou setkala, nekonkretizuje, ale konstatuje, že ji vyřešila. Díky vám Ekleinovko za váš příspěvek.

Hezký 8.březen všem...
 
Ženská vydrží víc než člověk....Já bych to definovala tak,že žena = člověk,ale vydrží toho více než chlap.
To mi sedé lépe.Protože lidé jsme všichni bez rozdílu pohlaví.
Pravdou je,že toho opravdu vydržíme více.Kdyby šel chlap rodit,tak lidstvo vymře...Všichni by po první zkušenosti měli jedináčky - všichni??? Toť otázka. Uvedu dále,když už jsem u dětí. Po rozvodu většina dětí zůstává v péči matky.Ta pak přebírá i roli otce,který je bez starostí.Střídavá péče je proto vítána.Ale najdou se jedinci - chlapi,kteří se ocitnou v roli obrácené a pečují o děti zodpovědně.Je to všechno v lidech.Jací jsou,na jaké kompromisy jsou ochotni přistoupit.Jak se k dané věci postaví a jak ji vyřeší.
Já zastávám názor,každému,co jeho jest.Jak si to zasejeme,tak také sklidíme.
Jsem se svou rolí ženy spokojena.Před lety se chyba vyskytla.Nedala jsem se.Vybojovala jsem si pro sebe a své děti důstojné místo na světě.Teď jsem šťastná.Nikdo mne nediskriminuje,neomezuje,spíše rozmazluje.A to k ženství patří.Neměnila bych.
Postavení ženy ve společnosti - tady určitá diskriminace je.Jak v platech,tak v postavení.Málo žen vede firmy,společnosti a to je škoda.Některé jsou určitě schopnější než chlapi a tuto roli by zastaly velmi dobře,ne -li lépe než některý muž.A co se politiky týče?V podstatě totožný názor.Jen je třeba se obrnit a nesplývat s davem.Plno špíny.Kdo to konečně vyčistí? A zase nezáleží,jestli to bude chlap nebo ženská.Hlavně,že budou schopní,bezúplatní,spravedliví...to už chci moc.Třeba se někdo najde...někdy.
Hlavně včas.
 
ekleinovka
Text nebyl redakčně upraven


A o co vás žádám?

  • O příspěvky, úvahy, fotografie i videa na téma:
  • Cítíte se dnes ve společnosti diskriminována?
  • Stala se vám nějaká nepravost, jen na základě vašeho pohlaví?
  • Má ještě dnes smysl bojovat za ženská práva?
  • Mělo by být ve vedení firem, v politice atd. více žen?
  • Nebo vám lezou genderové bojovnice krkem?

A cokoliv dalšího co vás napadne, směřujte na e-mail

redakce@zena-in.cz

A dnes tři z vás odměním za příspěvek, který mi pošlete krásnou květinou dopravenou za vámi až do domu… Krásné MDŽ přeji!

Reklama