Foto: Shutterstock

Ochránci zvířat zuří, protože jim přijde, že jde o trápení psů. Páníčkové a paničky se ale obhajují tím, že barvy, které na své mazlíčky používají, jsou naprosto nezávadné a bez syntetických látek, které by mohly psy ohrožovat na životě. Navíc to chlupáče podle všeho baví, mají totiž prý rádi, když se někdo jakkoliv dotýká jejich kožíšků. Protože samotní psi nám svůj názor nepovědí, nezbývá nic jiného, než majitelům věřit.

V Americe se pořádají dokonce i různé soutěže, kde se o výhru za nejlepší psí sestřih tvrdě bojuje. Majitelé chlupáčů jsou ochotni udělat cokoliv a řekly bychom, že tady jdou řeči o přírodních přípravcích stranou. Pejskům se stejně jako lidem připevňují dokonce i různé příčesky nebo navlékají maličkaté paruky v různých barvách. Mašle už je jen třešničkou na dortu.

Nejčastěji jsou k takovým soutěžím „zneužívány“ rasy gaučového typu, ale ani větší psi či oříšci nejsou výjimkou. Když se povede dobrá fotografie, sbírají styloví chlupáči lajky a nakonec se můžou stát i hvězdami sociálních sítí. Slavu si pak ale nakonec stejně nejvíce užívají jejich majitelé.

Straně se mi líbí Jackie styl! Úžasný je nejen její obojek, ale také účes, její máma je skvělá a hezky ji rozmazluje,“ píše autorka instagramového účtu momandupup.co. Nestačí než souhlasit. Věřme, že Jackie se má u své psí mámy dobře a co se týče číra, vypadá vážně docela „cool“.

Reklama