Velice kladný vztah k Velikonocům má čtenářka Ula, která je v tomto ohledu vyloženě tradicionalista. Podívejte se na fotky z jedné velikonoční akce.. A její letošní rada: Vzhledem k ceně obyčejných se vyplatí, dávat koledníkům vejce čokoládová.

Letos budou koledníci dostávat od čtenářky Uly čokoládová vejce. Více už v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...

Velikonoční pondělí

Dobrý den, velikonoční pondělí nemám ráda. Vždy jsem byla jako na trní, kdo mě přijde vyšlehat a styděla jsem se, na druhou stranu, kdyby třeba spolužáci nepřišli, tak by mi to bylo líto a měla bych pocit, že mě neberou jako holku.
Jednou moji rodiče koupili před svátky koberec a položili ho do předsíně, bohužel se stále kroutil u dveří. Když došli koledníci, tak jsem chtěla otevřít, ale koberec se zadřel ve dveřích a nešlo s dveřmi hnout ani tam, ani sem. K nám domů kluci cpali jenom pomlázky, já to brala jako situaci na infart, mlátili do dveří, třískali, snažili se a celou dobu si mysleli, že držím dveře a nechci je pustit. Po asi 15 min. trapné akci odešli a pak se po škole nesla zpráva, že jsem lakomá a nechtěla jsem jim dát ani vajíčko. Bylo mi to líto. Nakonec jsem čokoládová vajíčka donesla později, abych si napravila reputaci.

Další příhoda se mi stala na prahu dospělosti. O velikonočním pondělí přišli na „šupačku“ moji kluci, přátelé a já měla pocit, že dostanu jen proutkem přes nohu, abych byla zdravá a dáme si po štamprli, ale bohužel se tradice zhostili opravdu důkladně. V nestřeženém okamžiku otevřeli naši koupelnu a hodili mě do vody, kde jsme právě namáčeli pleny od našich neteřinek. Smrděla jsem ještě týden, dostala jsem rýmu, protože voda byla ledová... moje máma mezitím utekla do ložnice. Smáli jsme se pak spíše té situaci, že se zamkla a byla v pokoji asi dvě hodiny, než návštěva odešla. Asi se taky bála studené smradlavé koupele.

Jinak svátky ctím, teď je už mám ráda, pro mě je to příchod jara a protože máme doma dvě malé cácorky a jednoho chlapečka, chceme si to i letos náležitě užít. Už jsem upekla beránka, jednoho i do školky na výstavku a taky jsem udělala výzdobu bytu, hlavně s naší pětiletou dcerou. ¨Ta se přímo vyžívá ve vyrábění čehokoli.

Proutky už se namáčí ve vodě, pomlázka bude tentokrát ale malinká, abych ušetřila sebe i dcery a o svátcích si hlavně užijeme dobrého jídla, klidu a odpočinku. Jen to počasí bohužel nemá vyjít, ale vy si snad pamatujete v poslední době svátky, kdy bylo hezky?

PS: Vzhledem k tomu, jaká je cena vajec se vyplatí koledníkům dávat spíše vajíčka čokoládová. V poslední době totiž začali nad obyčejnými vejci ohrnovat nos, tak teď se situace obrátila.

Není nad obyčejné vajíčko. Hezké velikonoce všem!!!

Velikonoce

Velikonoce

Velikonoce

Velikonoce

Přiložené fotky jsou z velikonoční akce - zámek Kravaře ve Slezsku, které jsme navštívili minulý víkend. Přálo i počasí, tak se výlet vydařil.
Ula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 6. dubna 2012: Velikonoce

  • Máte ráda Velikonoce?
  • Chystáte se na ně, nebo je bojkotujete?
  • A jak vlastně ty vaše Velikonoce vypadají?
  • Pečete beránka? Zdobíte vajíčka? Chystáte se na pomlázku? Poléváte chlapce vodou? Chodíte na mši? ...

Pište mi své velikonoční postřehy. Jsem opravdu zvědavý, jak tento svátek u vás probíhá, jestli ctíte velikonoční tradice, nebo se jim vyhýbáte, anebo třeba máte nějaké vlastní... Své příspěvky mi posílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže), a to nejpozději 6.4.2012 do 15.00 hodin. Chcete-li mít šanci na pěkný velikonoční dárek, který mám tentokrát připravený pro tři přispěvatelky, ať je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec. A co že to bude tentokrát za dárek? Sladký velikonoční balíček Toffifee, který vidíte níže na obrázku.

Toffifee

Reklama