Mohu říci, že mám k interrupcím rozporuplný postoj. Spíše se mi ale nelíbí. Nejde je lidem zakázat, ale spíš udělat pro ženy maximum v tom, aby neotěhotněly.

Hormonální antikoncepce je ale pro některé dost drahá a postoj českých mužů ke kondomům je všeobecně znám a až dnešní velmi mladá generace je bude více akceptovat.

Jsou jistě i další možnosti - hlavně je třeba dělat velké informační kampaně a ženám na antikoncepci přispívat ze státní pokladny. Takže bych byla pro interrupci v případě poškození plodu nebo zdravotních omezení matky. Ale kdyby i pak některá žena na potratu trvala, měla by na něj mít nárok. Osobně bych si i své 3. dítě, kdyby přišlo, nechala - i za cenu, že mi bude brzy 40 let.

Striktně ale říkám, že kdyby hrozilo poškození nebo debilita dítěte, nenechala bych si jej.

Druhá věc je, že po psychické stránce by to pro mě bylo něco těžko překonatelného a převelice těžce bych situaci zvládala. Protože představa, že se ráno vzbudím a jdu na potrat, je pro mě hororová.

Kampaň je velice drsná. Souhlasím s ní ale z toho důvodu, že spousta žen si namlouvá, že potrat je odstranění chuchvalce krve a tkání a o nic moc nejde.

Buď informace vědět nechtějí, nebo si je zubynehty nechtějí připustit - potrat je tak pro ně prostě snáze překonatelný.

Tady je jasně vidět, že je zabit tvor s rukama a nohama a vypadá jako dítě. Není to krvavý cár. Budiž kampaň výstrahou před lehkomyslností.

Misam


Milá Misam,

protože jste se vrátila ke včerejšímu tématu INTERRUPCE, rozhodla jsem se reagovat na Váš příspěvek. Nemyslím si, že potrat je jen odstranění chuchvalce krve, ale také si nemyslím, že kampaň takového ražení změní rozhodnutí těch žen, pro které je interrupce jen malý zákrok, spíš negativně ovlivní psychiku těch, které mají vážný důvod k tomu, proč si své dítě nenechat.

Bohužel stát na hormální antikoncepci nepřispívá...asi si myslí, že peníze jsou jinde potřeba víc :-/.

Reklama