Čtenářka Helena se dobrovolně stala bílým koněm, ale naštěstí na to nedoplatila. Když se dnes dívá zpět, sama nechápe, že se do toho pustila. Buďte ráda Heleno, že jste nskončila s gigantickými dluhy na krku. Takových bylo mnoho a platí za to dodnes. A díky Vám za příspěvek.

Podnikání a já

V době krátce po revoluci, kdy všude vládl chaos a doba měla příchut divokého západu obrátila se na mě  kamarádka s plánem otevřít hospodu.

Jelikož moje vzdělání mělo charakter společného stravování  byla jsem ideálním partnerem. Hanka vyhlédla pěkný prostor na frekventované ulici . Tehdy mi říkala , budeš v tom podniku garantem , my nenáme potřebné zkušenosti ani vystudovaný obor. Nebudeš nic dělat, jen to budeš zaštitovat, bez tebe jsme nahraní.

I zašli jsme na živnostenský obor , vystáli jsme několikahodinovou frontu a stali se podnikatelkami. Moje jméno figurovalo na smlouvách a jinak se po mě nic nechtělo , za ten podpis mi tehdy dala nějaké peníze s tím, že za nic neodpovídám a jsem takový ten tichý společník ...... moje hloupost či důvěřivost  tehdy zřejmě dosahovala výše Sněžky.

Hospoda fungovala asi dobře , to jsem tedy  věděla jen z doslechu , protože Haničku jsem pak už nikdy neviděla . Dost často jsem se tehdy v noci budila s hrůzou kdy za mnou někdo přijde a bude po mě něco chtít - třeba  nějaké peníze za cokoliv ..... naštěstí se to nikdy nestalo ale ty nervy za to tedy nestáli.

Po pár letech jsem se odvážila jít do těch míst a zjištovat jak se vlastně věci mají .

S úlevou jsem zjistila, že hospoda už má jiného majitele a  po milé kamarádce není vidu ani slechu . Tak neslavně skončil můj jediný pokus o podnikání . Myslíte , že jsem byla naivní jako dítě , určitě budete mít pravdu, dodnes to moc nechápu, že jsem se nechala vtáhnout do takového riskantního počinu :-)  a ještě k tomu za pár korun - kdyby blbost kvetla tak jsem tehdá byla jako jarní louka :-)

Helena
Text nebyl redakčně upraven


Jaké byly vaše podnikatelské ne/úspěchy?

  • Kdy, kde a v čem jste podnikala?
  • Čeho jste dosáhla?
  • Kolikrát jste začínala?
  • Podnikáte a zároveň máte zaměstnání?
  • Proč byste se do podnikání nikdy nepustila?
  • Znáte nějakou úspěšnou podnikatelku?
  • Přemýšlíte, že se do podnikání pustíte?

A můžete psát i na nevyřčené otázky, které se k tématu vážou.

redakce@zena-in.cz

Jedna z vás, která přispěje k tématu, v 16 hodin získá odměnu. Krém  obnovující proporciální strukturu obličeje  a hutnosti pleti  Neovadiol Gf od Vichy a knihu Amy Winehouseová na pokraji slávy a na pokraji zoufalství.

vyhra.jpg

Reklama