Letošní Velikonoce přijdou hodně brzy a je pomalu na čase myslet na výzdobu. Jak si vyrobit věnec už víte, ale tím to rozhodně nekončí. Zkuste si letos vypěstovat zelené osení. Na něm se barevná vajíčka vyjímají nejlépe.

greenMiska nebo talíř se šťavnatě zelenou „travičkou“ patří už k tradičním výzdobám velikonočního stolu. Můžete do ní položit kraslice, obarvená vajíčka pro koledníky, ale třeba na něj posadit kuřátka, zajíčky, či další roztomilé symboly Velikonoc, které koupíte v květinářství. Tam můžete koupit i osení, ale proč utrácet víc, než je nezbytně nutné, když si ho můžete vypěstovat sami.

Tím spíš, když budete připraveni s předstihem. Zasetí osení není nic složitého a zvládnou to třeba i vaše děti. Zabavíte je a o to větší radost z něj budete mít.

Co budete potřebovat?

Hezkou mělkou misku, nebo talíř, vatu, nebo tenkou vrstvu zahradní zeminy a semínka.

Která jsou nejvhodnější a jak dlouho trvá, než vzejdou a vytvoří krásný trávníček?

Ječmen jarní je tradiční velikonoční travinou. Ideální dobou pro výsev je 10 – 14 dnů před svátky. Pokud to z nějakého důvodu nestihnete, nezoufejte, některé druhy osení stačí zasadit týden před Velikonocemi.

Zajímavou alternativou je i naklíčená čočka, která stůl ozdobí svými zvláštními lístky, nebo řeřicha setá. S tou máte už také zkušenosti, a pokud vám nevadí její „vůně“, nahradí osení rychle a spolehlivě. Stejně jako čočce jí to bude trvat asi týden.

Co vy na to, milé ženy-in, půjdete do toho? Sejete osení? S jakými semeny máte nejlepší zkušenosti? Napište nám.

Čtěte také:

Reklama