Pleť začíná stárnout přibližně už ve věku okolo pětadvaceti let. Klíčem k tomu, abyste měly pleť krásnou a svěží je péče. Ne žádné flákání, ale opravdu důkladná práce s pokožkou. Vrásky jsou důsledkem dehydratace, ztenčování a ztráty pružnosti. Na to má vliv životní styl, to, jak se odličujeme, jak spíme, kolik alkoholu vypijeme, zdali se opalujeme nebo jestli kouříme... Máte tedy dvě možnosti – změnit styl života nebo to pleti dobře a kvalitně vykompenzovat.

S přibývajícím věkem také v pleti přirozeně ubývá kolagenu a elastinu – látek tělu vlastních, zodpovědných právě za pružnost a elasticitu pleti. Kůže proto stárne, stává se ochablou a povislou, zároveň na ní neustále přibývá jemných linek a vrásek. Proces stárnutí kůže sice nijak nezastavíme, ale rozhodně ho můžeme výrazně zpomalit. „Produkci kolagenu v pleti lze podpořit v podstatě jakýmkoli esteticko-dermatologickým ošetřením, při kterém dochází k mikroskopickému narušení povrchu kůže. Tímto procesem se totiž kůže přirozeně začíná hojit a právě při její regeneraci postupně dochází k obnově tvorby kolagenu. Podpořit opětovnou tvorbu kolagenu dokáže například radiofrekvence. Jedná se o ambulantní ošetření, při kterém dochází k žádoucímu prohřátí pleti. Přibližně hodinu předem na pleť aplikujeme znecitlivující krém s anestetikem, aby byla samotná procedura pro naše klienty téměř bezbolestná, maximálně při ní pociťovali mírné pálení. Je však dobré připravit se na fakt, že po radiofrekvenci bývá pleť začervenalá, někdy i mírně oteklá, zároveň se na ní vytvoří drobné stroupky. Jak dlouho po ošetření zůstává pleť takto podrážděná, to záleží na její citlivosti. První 3 dny po radiofrekvenci je proto vhodné nechat pleť odpočívat bez make-upu a také ji nejméně 4 týdny chránit před sluncem. V případě nutnosti ovšem lze začervenání zakrýt třeba lehkým tónovacím BB krémem, akorát klientkám v tomto případě výjimečně doporučujeme spíše nedbalost v odličování, aby se zabránilo dalšímu podráždění pleti. Radiofrekvenci je vhodné podstoupit ideálně třikrát v intervalu 4–6 týdnů. Nevýraznější efekt vypnutí a projasnění se na pleti projeví asi za 2–4 měsíce po ošetření,“ doporučuje korektivní dermatoložka MUDr. Iva Obstová z MEDICOM Clinic. 
5abb851f6413fobrazek.jpg

Co ještě nepodcenit?

  • Je nutné pleti dopřát dostatek vitaminů, především vitamin C, A i E.
  • Nezapomínejte na každodenní čištění a odličování pleti.
  • Zajistěte dostatečnou hydrataci pomocí hydratačních krémů ideálně na den a těch spíše regeneračních na noc.
  • Pamatovat musíte i na vysokou ochranu pleti před sluncem, protože slunce je jedním z hlavních viníků rychlého stárnutí pleti. Dnes už mnoho denních pleťových krémů obsahuje i SPF faktor, ale většinou není v takové výši, v jaké je potřeba. Ideální je proto použít třeba svůj oblíbený denní krém s SPF 25 nebo SPF 30 a potom ještě použít tónovací krém nebo make-up s SPF 50.
  • V péči o pokožku nezapomínejte ani na krk a dekolt - tomu byste měly věnovat stejnou péči jako obličeji, protože právě na krku a v dekoltu je kůže hodně jemná a tenká a velmi rychle stárne.
  • Pozor také na hřbety rukou, které věk také prozradí. Na obličej, krk, dekolt a na hřbety rukou je ideální podstoupit 1-2x do roka mezoterapii - hloubkovou hydrataci pokožky pomocí vysoce koncentrované kyseliny hyaluronové a dalších cenných látek, k jakým patří vitaminy, aminokyseliny apod.
  • Nezapomínejte ani na dostatečný přísun tekutin, ten je alfou a omegou celkového zdraví.
  • Vsaďte na oleje – kokosový, arganový, jojobový a jiné. Jsou výživné, pleti prospěšné a řadí se mezi intenzivní péči. Vaše pokožka si je zamiluje.
  • Velmi důležitý je také oční krém. Oční okolí patří k nejzatěžovanějším a také nejjemnějším partiím našeho obličeje. A tak není divu, že se první vrásky objevují právě tam.

Také si přečtěte:

Uložit