Vítáme všechny, co rádi poznávají krásy naší republiky, milují toulky přírodou či si dali do nového roku předsevzetí, že se budou více hýbat. Přejeme Vám v roce 2006 hodně krásných kilometrů na akcích pořádaných Klubem českých turistů.

 

Hned na začátek využíváme doporučení a zveme vás na výlet do okresu Beroun, kde se nachází náš nejslavnější hrad Karlštejn.

 

Odkud se vydáte na cestu

Sraz na pěší výlet nazvaný Pochod tříkrálový Praha – Karlštejn je v 8.10 u pokladny ARES na vlakovém nádraží Praha - Smíchov. Odtamtud přejedou účastníci vlakem v 8.34 do Radotína a pak už je čeká 21 kilometrů k cíli.

Jde se směrem na Kosoř, přes Solopisky, Vonoklasy, Karlík a Mořinku na hrad.

 

Jak se dostanete zpět

S návratem se počítá vlakem z karlštejnského nádraží v 17.27, který dojede, tedy spíš by podle jízdního řádu měl dojet, opět na Smíchovské nádraží v 18.02.

 

Víte, že...

 

  • Karlštejn je jedním ze známkových míst – přesněji: je jedním ze zajímavých turistických cílů, kde si můžete zakoupit Turistickou známku, a to právě s číslem 201.
  • Zkušenosti z návštěvy Karlštejna můžete nalistovat právě ZDE. Na prohlídku interiérů si ovšem musíte počkat do března - více ZDE.
  • O historii hradu se dozvíte například ZDE
  • Další vlaková či autobusová spojení můžete vyhledat ZDE.
  • Pokud v tomto roce vstupujete do svazku manželského a uvažujete o sňatku na hradě Karlštejn, na tomto linku najdete užitečné informace.

 

Přejeme hezké zážitky z výletu a Zdrávi došli!

Reklama