hlad

Když jsem se zeptala kamarádek, kdy mají větší hlad, všechny do jedné se shodly na zimním období. Jedna to dokonce vysvětlila tím, že v zimě musí tělo víc topit. Zeptala jsem se i kamarádů, a ti také hlasovali pro zimní hlad.

Přední česká homeopatka doktorka Zina Kautská tento názor jen potvrzuje: „V zimě máme díky nepříznivým klimatickým podmínkám větší energetický výdej. I nepříjemnými pocity trpíme častěji v zimě a máme tendenci je přejídat. To přináší naopak pozitivní vjemy. Samozřejmě i toto pravidlo má své výjimky a najdou se tací, kteří jedí po celý rok stejné množství jídla.“

Kouř z jídla na stole jen málokdy uvidíte v letním vedru. Ani vůně pokrmu není vábivá. Je teplo, vedro, parno a chceme být lehcí jako vlnky na hladině, jako vánek nad rozpáleným městem. Letní měsíce opravdu dokážou s chutí zamávat. Pokud už hlad pocítíme, lámeme si hlavu, z čeho nezbytnou energii získat. Dáme si další sklenku oblíbeného nápoje a pak už není zbytí. Hlad se ozve opravdu důrazně.

Jíst musíme, ale co? Elegantních řešení je několik. Co letní bageta nebo sendvič třeba od Hamé life style, které mi nedávno padly do oka? Sendvič je rozdělen na dvě části a v souladu s moudrým rčením „Jez do polosyta a pij do polopita“ se často podělím o svůj oběd s kolegyní.

Další možnost už vyžaduje trochu víc času, ale i zde výsledek odpovídá letnímu zadání – lehkost, stravitelnost, zdraví. Mluvím teď o konzervovaných rybkách. Zapomeňte na všechny asociace s dětstvím a udělejte si u vody rybí piknik. Například ryby v konzervách King Oscar prý nejsou nijak „vylepšovány“ konzervanty.

Naše tipy

Sladká svačinka: Tatranka, pistáciová Deli, Kofila nebo BeBe.
Na oběd: letní salátek v KFC nebo třeba pizza s dovozem napůl s kolegyní.

Máte v létě menší hlad? Co v létě obědváte?