Nevíte, kdy je ten správný čas počít miminko? Možná že se právě blíží.

Děťátko je sice velká radost, ale také starost a ne zrovna levná. Společnost Sazka proto při plánování svých oslav výročí vsadila právě na tohoto koně. Její bohulibý čin, předat občanům, kteří se narodí přesně v den výročí zahájení její činnosti, finanční dar, je třeba ocenit.


Vzhledem k tomu, že je termín vyhlášen v dostatečném předstihu, je zřejmé, že se Sazka bude snažit alespoň jednorázově zvýšit křivku porodnosti v ČR, která je povážlivě nízko. Gratulujme jí k tomu a přejme si více takových akcí, protože patříte-li k silným ročníkům kolem roku 1979, jistě si dovedete představit, jak bude vypadat složení společnosti za 30 let. Všude bude spousta nás – důchodců. Mladé lidi aby člověk pohledal.

Jistěže nelze přehlédnout reklamní záměr společnosti SAZKA, ale opírá-li se o takový účel, pak mi to připadá dobré. Problém bude spíš v tom, aby to maminky se soutěžením nepřeháněly a nesnažily se nějak porod uspíšit, nebo dokonce zadržet!

Asi vás zajímá, který den je nejvhodnější počít, abyste se do 15. září 2006 trefila. Přední český gynekolog Doc. MUDr. Karel Šuk, CSc., který má za sebou asi 8 tisíc porodů, nám prozradil pár tipů.

Ideální délka lidského těhotenství trvá 269 dní od oplodnění. Také se to ale počítá na deset lunárních měsíců – čili 280 dní. Optimální den oplodnění je 15. den od menstruace, kdy je vajíčko zralé a pomalu se posouvá vejcovodem, kde by se mělo setkat se spermií. Abyste se trefily přesně do 15. září 2006, měly byste být spíše prvorodičky. Ty mají dobrou šanci proto, že jejich cesty porodní umožňují udržet plod často k přesnému termínu porodu – na rozdíl od maminek, které čekají v pořadí již několikáté dítě. Takové prý rodí většinou před termínem. Pak by nezbývalo než zadržovat a zadržovat…(k čemuž rozhodně nechci nabádat žádnou z vás).

Pan doktor Šuk také sdělil, že průměrný počet narozených dětí na den je asi 270. Dovolil si odhadnout vzestup až na 350 narozených dětí v den výročí SAZKY. K tomu však také dodal, že nejvíce porodů bývá v dubnu, a sám přiznal, že je to doba pro miminko nejvhodnější.

Když se vám poštěstí a miminko bude narození slavit 15. 9. 2006, pak k převzetí ceny stačí jen rodný list, váš občanský průkaz a plná moc druhého rodiče. Jediná podmínka je, že dítě musí být občanem ČR. Nic nevadí, že miminko porodíte v zahraničí.

Takže, dámy, částku 10 000,- korun získá skutečně každé miminko narozené 15. 9. 2006 Odměnu dostanete v hotovosti po splnění výše uvedených podmínek, nejpozději se  však o ni musíte přihlásit 15. 11. 2006. Následující den proběhne druhá část projektu – SAZKA vylosuje dítě, které obdrží navíc 50 000,- Kč, a jedno, které obdrží dokonce 500 000,- Kč.

Nechte si to projít hlavou, možná že právě toto je pro některou z Vás ten poslední rozhodující impuls…
Nebo není? Je asi nesmysl počít dítě kvůli finanční odměně, ale co když jste ho stejně chtěla teď někdy počít? Nezkusíte se trefit?
Jak se na akci společnosti SAZKA díváte vy?

Reklama