Ona je to na první pohled zcela triviální otázka, to „Kde se vám spalo nejlépe?“ Ale zkuste se nad tím zamyslet. Kolik je tu různých faktorů, které v tom hrají roli! Kde spíme, na čem spíme, kdy spíme, jak spíme, ale také proč vůbec spíme a hlavně s kým spíme!

Tohle všechno musíme zohlednit, než vyřkneme jasný soud, kdy a kde se nám spalo nejlépe. Někdo řekne v hotýlku u moře, kde foukal lehký vánek od vody, jiný zase poví, že u moře řvaly cikády, v hospodě kousek dál cikáni, bylo mu vedro a komáři mu nedali pokoj.

Někdo nám třeba řekne, že nejlépe se mu spalo na táboře jako malé/mu po celodenním hraní. A někdo se na táboře bojí a nemůže usnout na těch tvrdých palandách, které jim dali na spaní. Zdeněk Svěrák zase ví, že Soňa ví, že je seno voňavý. Ono když usínáte a „u pravýho ouška mateřídouška“ a „u levýho spánku voní po heřmánku“, to je vám taková radost, slast, pošušňáníčko a báječný pocit, že byste rozhodně neměnili za nějakou hypermoderní postel.

Jenomže! Jsou tu zase takoví, kteří Soňu nechápou, protože oni si lehnout do sena, tak je hned koušou mravenci, chytne senná rýma, začne píchat nepohodlné stéblo v podpaždí nebo spoluspáč nechce vůbec spát, ale provozovat nemravnosti, na což třeba není nikdo vůbec zvědavý.

A tak můžeme pokračovat donekonečna. Jeden rád vodní postel, je to blaho, jen tak se na ní kolébat, druhý by na to ani nevlezl, ba dočetl se, že vyhřívané vodní postele snižují hemživost spermií až o 75 %!

Zkrátka mi dnes prosím napište, kdy a kde jste se nejlépe v životě vyspali, a já toho nejlepšího spáče něčím odměním. A bude.

Spíte kdekoli, nebo si vybíráte?
Máte svoji jedinou milovanou postel?
Spíte raději sami, nebo s někým?
Vyspíte se třeba někde pod stanem?
Musíte mít při spaní absolutní tmu?
Jak snášíte noční hluky a šumy?
A co takové chrápání?

Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!
Nejlepšího spáče odměníme!