V obýváku máme rohové okno vedoucí do vedlejší a hlavní ulice-silnice. Bože, to je jedinečné pro šmíračky, ale mně se bohužel nedostává tolik času. Každý večer se snažím cvičit anebo alespoň cvičení předstírat. Tenkrát jsem předstírala a dívala se nad koruny stromů, nad nimiž kroužila poštolka. Bylo to úchvatné, najednou jako by složila křídla, zřejmě zahlédla kořis,t a střemhlav padala za stromy. Škoda.

Zrak mi sklouzl na děvče jedoucí naší vedlejší ulicí. Hm, má nové kolo. Nic nového... Najednou ji doběhl pes, německý ovčák, a snažil se ji chytit za nohu. Děvče přidalo a vjelo bez rozhlédnutí na hlavní silnici, kterou právě projíždělo osobní auto. Řidič střetu nezabránil, srazil ji. Byl duchapřítomný a mobilem volal sanitu.

Zajímavé. Pes patřil našemu sousedovi a venčil ho. Samozřejmě bez náhubku a bez vodítka. I on byl duchapřítomný. Ve zlomku sekundy honem přešel kolem našeho, dal se k městu, kde ho nebylo vidět za ozdobnými keři. Pískl na psa a okruhem se vrátili domů. Psa zavřel a během tří minut byl zpět a organizoval provoz na silnici s páskou na rukávě Dobrovolný hasič.

Pro děvče přijela sanita a brzy nad městem kroužil vrtulník, který dívku dopravil do nemocnice.

Kamenujte, pomlouvejte, práskla jsem ho, sviňáka, ale inteligentně. Dodnes neví, kdo ho práskl, protože zase on si myslel, že v našem domě není živé duše. Viděl odjíždět auto a bylo plně obsazené. Ale beze mne, heč!

A děvče? Po pětiměsíční hospitalizaci jej propustili domů. Už je zdravé, jen se bojí psů. A ještě bonus:). Předevčírem jsem se dívala do sousedovy předzahrádky. Mají tři kočky. Starého kocoura a koťata, kočičku a kocourka. Starý kocour dřímal na deskách složených u domu a omladina seděla na římse nad ním a hleděla na něho, jak se dělá, když se spí. Nádherné.

Arjev


Myslím, že nic jiného než ohlášení si majitel psa nezasloužil, ale příběh je to hodně zajímavý, dost vypovídá o tom, kdo jsme a kde žijeme. Je v něm hned několik archetypů chování, jeden zajímavější než druhý. Příspěvek je zajímavý, ale zcela upřímně řeknu, že bych byl raději, kdyby se to vůbec nestalo.

Reklama