GRATULUJEME

Historie vinařství Domaine Laroche se datuje do roku 1850 a prolíná se tak velmi úzce s historií vín z Chablis. V té době se začaly profilovat nejlepší oblasti, metody pro pěstování vinné révy se často přizpůsobovaly drsným podmínkám každé z nich. Revoluce vinifikačních metod, spolu se zavedením moderních vinařských technologií, umožnil Domaine Laroche plně rozvinout čistý a minerální charakter vín. Historie vinařství Laroche začíná rokem 1850, kdy Jean-Victor Laroche vyrábí své první vlastní víno. Od té doby má tento vinařský dům sídlo v dřívějším klášteře z 9. století jménem L’ Obediencerie. Díky vynalézavosti původních mnichů je toto místo zároveň považováno za rodiště vín typu Chablis.

Domaine Laroche byl a stále je v každém ohledu průkopníkem výroby vín v Chablis. Dnes má tento vinařský dům sídlo v dřívějším klášteře z 9. století jménem L’ Obediencerie a patří se svými 100 hektary vinic mezi zdejší významná vinařství se skvělou reputací. Chablis je pro vinohradnictví výjimečnou a v podstatě unikátní oblastí.

Zdejší podloží se nazývá „Kimmeridgian". Má vysoký podíl vápence, což přispívá k minerálním vlastnostem zdejších vín. Malé oblázky pak zajišťují efektivní odvod vody a jíl udržuje ideální vlhkost půdy. Sluneční expozice je klíčovým hlediskem každého ročníku. Klima, půda a vinná réva - to jsou rozhodující prvky, které určují kvalitu vín v Domaine Laroche. Práci ve vinici a vinifikaci přizpůsobují charakteristice vinic a jednotlivým ročníkům. Cílem je zachovat charakteristickou strukturu, jemnost a minerální charakter vín.

Dva výherci získávají tyto vína:

  • Laroche La Chevaliere Chardonnay

Bílé víno odrůdy Chardonny, zraje částečně v dubových sudech a v nerezových tancích. Vůně vína je sladká, příjemně ovocná a vyzrálá s aroma tropického ovoce, lučního medu a sladkého koření, zejména vanilky. Přímá, vyrovnaná a čistá chuť s náznaky marcipánu, čerstvého máslového pečiva a čerstvých hrušek. Celkový dojem je podtržen příjemnou kyselinou a poměrně dlouhým závěrem.

  • Laroche La Chevaliere Merlot

Červené víno odrůdy Merlot zraje 6 měsíců zrání v nerezových tancích. Ve vůni jsou cítit švestky, čokoláda a nádech vanilky. V ústech není příliš těžké, ale má velkorysou, poddajnou ovocnou strukturu a dobrou délku.

Vína z vinařství Laroche je možné také zakoupit v eshopu na www.global-wines.cz nebo v některé z kamenných prodejen Global Wines v Praze a Brně. Společnost Global Wines & Spirits, s.r.o. patří mezi největší dovozce a distributory značkových vín a destilátů v České republice. Je přímým dovozcem a výhradním distributorem většiny prodávaného sortimentu vín a destilátů internetového obchodu www.global-wines.cz.

Reklama