Tak jsem si pročetla všechny vaše krátké povídky, které jste měly psát podle pěti různých obrázků. Musím uznat, že jste se s úkolem popraly naprosto s přehledem. Dílka byla úžasná a čtivá. Výběr nejlepší povídky byl opravdu těžký. Nakonec jsem však někoho vybrat musela. Nechala jsem tedy věci tak trochu náhodě a z nejlepších prací jsem jednu vylosovala. Ruka štěstěny pevně sevřela povídku od kominice. Gratuluji! Můžete se těšit na toaletní vodu Green Tea Aromatherapy.

 

A abyste se i vy mohly pokochat, jak jste šikovné, ukážu vám některá dílka, včetně výherního, které je uvedeno na prvním místě:

 

„Brácho, vylez už z tý vířivky! Na další kolo nemáme drobný a z toho drncání mám naklepaný zedek jako řízek od maminky. Pojď se na něco podívat. Ta čokoládová kráska, co nás má hlídat,si kreslí barvičkami na obličej a chodí po bytě jenom ve spoďárech a ručníku na hlavě.“ Já vím, nachytala na balkoně sousedů, kluky, jak ji šmírovali, a byla mela.Chudáci mají zaracha a musí přemýšlet o svém chování.“ Tak proto se jejich rodiče v ložnici hádají!! Jsou na sebe zlí a křičí. Slyšel jsem je, když jsi se točil ve vířivce.“
Hele, bráško, a myslíš ,že po večeři, až požádá můj táta tvoji mámu o ruku a budou manželé, a my opravdový bráchové, že se budou taky kvůli nám hádat?“ Neboj, nebudou, protože my se nikdy chytit jako ti dva nenecháme!!!“

 

kominice

 

Monolog před zrcadlem

 

Jistě, že vypadám báječně, sice zakamuflování vrásek kolem očí už mi dá trošku práce a pak i to odličování. No co, holka, je ti přes třicet, takže bez make-upu mezi lidi už vylézt nemůžeš, zvláště když potřebuješ udělat dojem.

 

Kdyby to tak šlo, skočit do pračky a nechat si vyprat tak 8–10 let (podle délky programu), když může pračka vyprat i velikost (do háje, zase jsem něco málo přibrala). Ovšem i já se občas spletu v programu a pak by z pračky mohla vykouknout školou povinná holka, nebo bych zpátky místo autem mohla taky jet v kočárku.

 

Co blázním, vypadám báječně a tečka, a on to dobře ví. Pořád mě chtěl při večeři držet za ruku a mně už tekly sliny na toho humříka na talíři. Ale já jsem se na něj pořád culila, jak najivní šestnáctka, a tvářila se, že ho hltám očima, ale 1000x raději bych už hltala toho korýše. 

 

Ale když mi chtěl i v posteli ukazovat, je se správně vysává maso z klepet, to už na mě bylo moc. Kdyby se raději soustředil na sání něco jiného. Absolvuji tyhle schůzky kvůli dvěma věcem: jídlu a sexu, jídlo nakonec nestáhlo za moc, protože jsme ho trestuhodně nechali vystydnout, a na sex ani nedošlo.

 

Myslím, že i dvanáctiletí kluci, co mají sex zkouknutý jen válením u televize, by se vyznali líp.

To byl zase den. To chce pořádný kus čokolády.

 

Japina

Klasický příběh od Bondy

Jeden mladík dívku potkal, hned se do ní zamiloval,
a že se fakt hodně snažil, mořskou havěť pro ni smažil,
u dobrého papání, do postýlky ji uhání...
Dívka oči nalíčila, na mladíka políčila,
a že se jí líbil, věrnost, lásku že jí slíbil,
upejpavá nebyla, do lože ho pozvala.
Pak mu řekla miláčku, jestli chceš zas do postele,
musíš koupit prstýnek, říct mi ano v kostele.
Tak jí tedy věrnost slíbil, už je její celičký,
už může k ní do postele, dělat malé dětičky.
Hezky se pak milovali, dva kluci se narodili.
Jsou to kluci živé stříbro, špiní venku šatstvo hraním,
máti tráví život praním, prádelna je její bydlo.
Manžílek ji pěkně prudí, přijde z práce, u telky se nudí,
s ním na gauči se povalují kluci, mají teda život, kruci!
Tak dostala žena zlost: Kam jsem kdysi rozum dala,
že jsem si tě, chlape, vzala? Už toho mám dost!
Večer se choť dožadoval, prý svého na sex práva,
ničeho si nevyžebral, ji už zase bolí hlava,
ona je fakt unavená, manželstvím už znechucená,
nemá na sex žádné chuti, marně ji choť k tomu nutí,
jako chlap se snaží chabě, nemá žena pudy v hlavě.
Takhle skončil ten náš příběh, v našich krajích klasický,
a bude tak pořád končit, skrz ten názor typický,
prý je manžel jenom k tomu, aby nosil prachy domů,
a manželka přijde z práce, pere, vaří, uklízí,
psát úkoly pobízí, padne večer bez legrace,
je to samá robota, co má z toho života...

Bonda

Konečně nastal onen vytoužený večer, na který jsem se již hrozně dlouhou dobu tak těšila. Můj miláček, životní druh a již dlouhá léta idol mých snů, se konečně jednou vymanil ze svých neustálých pracovních povinností, a před námi tudíž vyvstala vidina nádherně prožitého společného večera. Celé odpoledne jsem tudíž strávila v koupelně, abych se na nadcházející okamžiky náležitě připravila.

Vyzvedl mne v dohodnutý čas a zamířili jsme spolu do nedaleké útulné kavárničky. Při večeři a několika sklínkách letěl čas jako zběsilý a já se cítila tak dobře, jak už dlouho ne. Už ani nevím, kolikrát mi za ten večer stačil vyznat lásku.

Ale vše musí jednou skončit. A tak skončil i tento krásný večer a zase tu byla jenom ta nudná televizní obrazovka. Program byl však naštěstí natolik ubohý, že byl tento přístroj záhy vypnut a potemnělá místnost sváděla naše dvě srdce ke splynutí.

Po noci plné lásky nás probudilo zlatavé svítání. A také zuřivé bouchání a zvonění u dveří a pronikavý jekot našich sousedů. Chytila jsem se za hlavu, protože všude kolem našeho lože se vlnila stříbrná vodní hladina.

Vyběhla jsem naboso, abych si vyslechla kritická slova od našich sousedů, vlastníků vytopených bytů pod námi, a pak jsem zamířila přímo do koupelny, kde se přičiněním našich dítek řinula voda z otevřené pračky. Než jsem stačila patřičně vypěnit, ozvala se odtud slova našich dvou dítek: „My jsme ti vyplali pládlo, maminko, že máš ladost?“

Radka

Reklama