V létě probíhala na našich stránkách velká letní fotosoutěž se žvýkačkami Orbit Léto na cestách.

Patří žvýkačky Orbit do vaší výbavy nezbytné při cestách? Jezdíte rádi na výlety? Co vás udrží fit při dlouhé cestě autem? Chcete se cítit svěží i na vašich cestách? Zábava, fantazie, cestování, léto, rodina, žvýkačky… To vše jste měli shrnout do svých fotek.

Fotek bylo opravdu hodně, z čehož jsme měli velkou radost. Rozhodnout, kdo vyhrál, vůbec nebylo jednoduché, hezkých a povedených snímků bylo velké množství.

5 z vás vyhrává balíčky žvýkaček ORBIT.

Vybrali jsme tyto snímky:

iwis3k

foto

 

Hanyna

orbit

 

1automatka

orbit

 

bleblemcy

orbit

 

lennulik

orbit

 

orbitDopravní psycholožka PhDr. Lucie Skalíková dodává: „Na silnicích vítáme každého pomocníka, který zvýší bezpečnost na cestách.  Žvýkání přináší díky stimulaci svalové činnosti řadu povzbudivých efektů: Můžeme pozorovat zvýšenou schopnost koncentrace, zrychluje se krevní oběh, prokrvují se lépe tkáně, mozek dostává větší přísun kyslíku. Kromě těchto prokazatelně pozitivních účinků má žvýkání vliv i na celkovou pohodu řidiče. Žvýkačka bez cukru je neocenitelným pomocníkem pro významnou skupinu řidičů, kteří neustále potřebují dělat další věci, protože mají pocit, že řízení nevyžaduje jejich plnou pozornost. Vědecké studie dokazují, že žvýkání žvýkaček pomáhá lépe se vyrovnat se stresovou zátěží.  Pokud se cítíme příjemně a svěží, a to je pocit, který žvýkačka přináší, ztrácí se únava.“

Léto je časem dovolených a cestování. Napište nám, co vám pomáhá na dlouhých cestách zlepšit svou koncentraci, překonat únavu, dostat se do pohody. Podělíte se s námi o vaše triky a zkušenosti? Co nesmí chybět ve vašem autě a musíte mít vždy blízko po ruce?

Čtěte také:

Reklama