Milé ženy-in, omlouvám se Vám za poněkud obtížnější soutěž na vážnější téma, než je obvykle zvykem, jak však někdo správně poznamenal, cílem bylo především to, aby si soutěžící ověřily, kolik skutečností z článků si pamatují, popřípadě si některé informace zapamatovaly lépe :) Já vím, poněkud školometské, ale jednou za čas snad neuškodí místo neustálého "klikání" trochu provětrat mozkové závity :)

Nakonec vás odpovědělo přes čtyřicet a většinu odpovědí jsem i přes drobné nepřesnosti mohla považovat za správné.

Vítězkou se stává r1911 s odpověďmi:
1. Mazaria Shebaa
2. 1967
3. 67
4. libanonský premiér
5. 1978
6. 1984
7. zabití 8 izraelských vojáků a zajetí dalších dvou (při srážce na izr.-lib. hranicích)
8. sunnitská říše otomanských Turků
9. Tajfská dohoda
10. 1943 (armáda se pak stáhla do r. 1946)

Ne zcela jednoznačné byly odpovědi u otázky 1. - území Shebaa (stačil tento zkrácený název) si nárokuje kromě Libanonu i Sýrie a OSN je považováno za součást Golanských výšin, tedy za syrské, zároveň lze diskutovat nad slovy "okupováno" - správnější pojem je anektováno. Široce pojatou odpověď jih Libanonu jsem však už neuznávala. U otázky 8. stačilo uvést Turecká či Osmanská či Otomanská říše - jedná se o totéž. U otázky 7. jsem se spokojila i s odpovědí "únos dvou izraelských vojáků". U otázky 10. stačilo uvést 1943.

Děkujeme všem soutěžícím za trpělivost a úsilí a šťastné vítězce gratulujeme k zisku Shower Creamu Fa Asia Spa a především k dobrým znalostem!

PS: Příště budou zase nějaké klikací soutěže :)

Reklama