Dobré ráno, milé ženy-in!

Medvídci se Vám očividně všem líbli, ovšem zadání znělo napsat, jak se jmenují, ne jakou mají barvu :). Odpovědi typu medvěd bílý, medvěd hnědý a medvěd černý tedy nemohu naneštěstí uznat :).

Nu, tedy až na toho druhého - správný název je totiž medvěd hnědý, poddruh grizzly, ale nakonec jsem se rozhodla Vám uznat obě varianty - medvěd hnědý či medvěd grizly.

A ten třetí míša je sice řádně ušatý, ale medvěd ušatý to není :).

Jaký méďa to tedy je? To nám řekne vítězka. Ze skoro sto padesáti soutěžících se jí stává Debbie. Odpověď tak podrobnou, jako poskytla ona, jsem od Vás samozřejmě nevyžadovala a její vítězství určila nikoliv podrobnost odpovědi, ale los, ale aspoň se o medvídcích něco dozvíme. Takže:
1. Medvěd lední (Thalarctos maritimus) - Třída: savci, Řád: šelmy, Čeleď: medvědovití - Umí výborně plavat a potápět se. Pomáhá si širokými tlapami s plovacími blánami. Žije obvykle samotářsky, jen v místech, kde je dostatek potravy, se shromáždí i několik desítek medvědů. V posledních letech vyhledávají medvědi okolí měst, kde hledají zbytky jídel na smetištích.
2. Medvěd grizzly (Ursus arctos horribilis) - je to poddruh medvěda hnědého žijící zejména v Kanadě a na Aljašce. - Svému jménu vděčí grizzly za dlouhé chlupy se stříbrnými špičkami, které pokrývají jeho plece a hřbet a dodávají srsti šedý nádech. Anglické „grizzle“ totiž znamená šedá barva.
3. Medvěd baribal (Ursus americanus) - je nejmenším druhem medvěda, který má svůj přirozený domov v Severní Americe. V kohoutku měří okolo 1m, délka jeho těla je okolo 150cm, váží okolo 150kg. Samci jsou mnohem větší než samice.

Vítězce děkujeme za přesné informace, gratulujeme a posílíme Schower Gel Radox For Man. Snad si ho její "méďa" užije :).

Všem ostatním děkuji za účast :).