Dobrého dne přeji, milé ženy-in :)

Do odpovídání na naši nelehkou soutěž se Vás nakonec, přes stížnosti o neznalost tématu, vrhlo více než sto. Zdaleka ne všechny odpovědi ovšem byly správné.

Vylosovanou vítězkou se stává Radunka29 s odpovědí: 1 - Saruman Bílý, Radagast Hnědý, Gandalf Šedý, Modří čarodějové (Alatar a Pallando) 2 - Fiver 3 - Michael je člověk s krví vlkodlaka a přímý potomek prvního z úpírů 4 - skříní 5 - Igor.

Variací a možností, jak odpovědět správně, jsem ovšem uznávala povícero - pojďme se na ně tedy podívat podrobněji:
1. vcelku jsem nebazírovala na tom, která jména pětice Istari použijete - na výběr byla tato: Saruman Bílý (Curumo, Curunír, Sharkey), Radagast Hnědý (Aiwendil), Alatar a Pallando (Modří čarodějové, Ithryn Luin), Gandalf Šedý (Incánus, Mithrandir, Olórin, Tharkun). Pozor - Istari byli Maiar, ale zdaleka ne všichni Maiar byli Istari! Přitom Istari bylo víc, než je pět zmíněných, ale jména ostatních nejsou známa.
2. opět mi nezáleželo na tom, které z jmen králíka použijete - na výběr jste měli tato: Fiver (angl.), Pětík (česky), Hrérů nebo Hrairoo (králičí řeč).
3. stačilo mi uvést, že Michael je kříženec upíra a vlkodlaka, na tom, jak k této skutečnosti došlo, jsem netrvala, ani na tom, že původně byl člověk.
4. tady mi stačilo, že šlo o skříň, že byla šatní či magická jsem považovala za nepodstatné přívlastky :).
5. zde bylo správnou odpovědí Igor nebo rusky Jegor.

Vítězce gratuluji a posílám Radox Deo-spray, ostatním děkuji za účast a přeji hodně úspěchů v dalších soutěžích! :)

A kdo nečetl Dalekou cestu za domovem, vroucně doporučuji, není to fantasy, ale úžasný příběh, který můžou číst i děti, ale plně ho pochopí jen dospělí... :).

 

(Soutěž: 8 - kakaa)

Reklama