Hledaly jste, psaly jste a některé z vás dokonce i veršovaly. Slíbili jsme vám, že ještě dnes vyhlásíme jména pěti vítězek, kterým pošleme látkovou multifunkční knížku z nejnovější kolekce značky Fehn (soutěž si můžete připomenout ZDE).

Pravidla byla jednoduchá – najít v našem magazínu zatoulaná soutěžní slůvka a poté sepsat příběh, který bude všechna tato slova obsahovat. Byla jsem celkem zvědavá, jak si poradíte se sedmerem slov, které spolu téměř nesouvisí, a všechny je nastrkáte do jednoho příběhu. Povedlo se.

A protože by byla škoda se o tyhle spisovatelské skvosty nepodělit, těch pět výherních vám ukážeme.

Nejprve se však pojďme podívat na jména výherkyň. Knížky poputují na adresu čtenářek s přezdívkami: vladka006, danka7, mio, mona liza, ivbara.

Jak si vybrané dámy poradily se slovy papoušek, učit se, učesat, tančit, vidlička, dovolená, fujtajbl?

Vladka006 to pojala hororově

Bylo pozdní jaro, měla jsem zkouškové období. Přítel byl zrovna na dovolené na Slovensku. Já sama doma. Nenapadlo mě nic lepšího než si pustit horor. Pustila jsem si Noční můru. Přes noc jsem toho moc nenaspala. Alespoň, že byl čtvrtek a pátek v práci holt nějak přežiju. V pátek odpoledne jsem šla pro uvolnění těla i mysli tančit břišní tance. Po příchodu domů jsem hodila lázeň, učesala se a rozbalila si učení. Měla jsem po víkendu poslední zkoušku. Jak se tak učím, oči se mi klíží ze spánkového deficitu předchozí noci. Upadla jsem do polospánku. V tom mě najednou probudil divný zvuk. Jako, když někdo škrábe vidličkou o talíř. Zaposlouchala jsem se. První, co mě napadlo, byla říkanka: Jedna dvě, Fredie jde, tři čtyři k tobě míří, pět a šest nespi dnes, sedm osm ztrácíš rozum.... Ty vado, Fredie si jde pro mě a zrovna těma svejma paznechtama škrábe o okno. Byla jsem zralá na kolaps. Vylítla jsem hledat mobil a rozloučit se se svými blízkými. Jak jsem tak letěla do chodby, uviděla jsem našeho papouška, jak si oškrabuje své drápy o dlaždičky v chodbě. Fujtajbl, oddychla jsem si. Od té doby neřeknu našemu papouchovi jinak než Fredie.

Danka7 pohádkově

Byla, žila jedna vidlička Malička. Žila se svými sestřičkami v zásuvce v jedné kuchyni a zdálo se, že jí nic neschází. Přesto si však jednoho dne řekla:  „A dost. Chce to dovolenou. Už mě nebaví, aby mě každý olizoval a strkal do úst. Fujtajbl. A poté co mě dost naoblizují, strčí mě do bílé skříně, kde to hučí a ze všech stran na mě stříká horká voda. Pak se jen těsním v zásuvce s jedenácti svými sestřičkami. Ne, chci začít něco nové, něco nového učit se tančit nebo zpívat, prostě žít!“ Vyskočila ze zásuvky a kráčela po bytě. Na bidýlku uviděla papouška.  „Ahoj vidličko Maličko,“ pozdravil ji. „Co tady děláš?“ optal se zvědavě. Vidlička mu vypověděla své pohnutky a papoušek jen smutně pokýval hlavou. „Takže ty chceš zkusit něco nového? A co kdyby jsi žila zde se mnou? Mohla bys mě třeba čechrat pírka nebo učesat mě.“  „A naučíš mě pak tančit a zpívat?“ optala se Malička. „To se ví, my papoušci totiž umíme spostu věcí.“ Od té doby žila vidlička s papouškem. Ten jí naučil tančit a zpívat a vidlička byla spokojená. Ale psst... neříkejte  jí, že její zpěv je jen krákání a tanec je jen takové motání. A přejte jí, že je tak spokojená.

Mio poslala dopis z dovolené

Ahoj Áňo, tak konečně píšu z té naší slavné dovolené. Doletěli jsme v pořádku. Cesta probíhala docela v pohodě, až do okamžiku, kdy se Franta vydal na výlet po palubě letadla a po ostatních pasažérech, kteří právě dojedli, (mimochodem velice zvláštně vypadající i chutnající „jídlo“) začal škemrat o ty malý plastový (a jimi použitý) vidličky. Už mě s tím jeho sběratelstvím vážně někdy štve. Ale co nadělám. Hotel je ucházející, co bych taky chtěla za ty prachy. Dnes večer se chystáme jít tančit. Tedy přesněji-já budu tančit, ty Frantovy neurotické pohyby připomínají tanec jen velice vzdáleně. Snažila jsem se mu ukázat alespoň základní kroky, ať se opět nestane terčem posměchu, ale jemu se to prostě učit nechce! Tak pak dám vědět, jak to probíhalo. JO! A že neuhádneš, kdo tu je taky ubytovanej! Říká ti něco jméno Ing. René Papoušek, jasně že říká-ano, je to ten redaktor z ženy-in, co vede tu rubriku „Vlasy-co dnes s nimi asi?“ jak si vždy říkáme, proč je na všech fotkách s nasazenou kšiltovkou..Tak určité opodstatnění ta jeho pokrývka hlavy má..Tady tu kšiltovku totiž nenosí a obávám se, e dělá velkou chybu, protože mít u bazénu celej den na očích chlapa, jak si stále snaží učesat tu svoji přehazovačku důkladně nasliněnými prsty je vážně humus.Fujtajbl, jen si na to zase vzpomenu.. Promiň, jestli jsem ti teď způsobila nevolnost:-)) Musím končit, Franta volá z koupelny, ať mu něčím natřu záda, nespálit se hned  1.den, to by ani nebyl on. Zítra zas napíšu co nového, zajistit si připojení na pokoj byl fajn nápad! Pozdravuj doma, M.

Mona liza veršovala

Na dovolenou jsme jeli vlakem
k obědu byli nudle s mákem.
Vidličky jsme si nevzali
bili jsme se do hlavy.
Jedli jsme to rukama,
to jsme vypadali propána.
Do zoo jsme si vyjeli,
abychom papoušky viděli.
Budeme učit dětičky,
 aby se nechovali jako opičky.
Navštívili jsme tam netopýry,
vyvedli nás pěkně z míry.
Létali nám nad hlavami
a Lukáška pokakali.
Učesat jsme ho museli
a do zoo už nechtěli.
To ale fujtajbl byl
málem jsem se z toho zblil.
Ve vlasech to zůstalo,
 nic dělat se nedalo.
A co večer dělat budeme?
Tančit s dětmi u ohýnku
otevřem si i lahvinku
a všemu se zasmějem.

Ivbara to vzala hopem

Musím dnes vymyslet, kam pojedeme na dovolenou. Místo toho teď píšu povídání o papouškovi, který se učil tančit, učesat, jíst vidličkou a přitom sakrovat fujtajbl. Ale už mám inspiraci, někam, kde je takových papoušků hodně, možná ho uvidíme v cirkusu nebo v zoo....

Reklama