Tour svatého Patrika, která proběhne v Praze, je letos zase o něco bohatší než v loňském roce. A i z tohoto důvodu bude také dvoudenní. V sobotu bude hrát prim muzika, profesionální komici, různé workshopy a gastronomie, v neděli pak irský průvod Prahou.

Kdo se bude moc přidat k oslavám a vyhrává láhev a vstupenky na koncerty pro 5 osob?

GRATULUJEME!

A na co konkrétně se můžete těšit?

Sobota 16. 3. – gastro speciality, humor a spousta muziky

V loňském ročníku Tour svatého Patrika byl největší novinkou irský průvod, v letošním je to pak důraz na irskou gastronomii. Zajímá vás, jak chutnají tradiční i méně známé irské speciality? Masa, burgery, omáčky … ty vás asi nepřekvapí, ale věděli jste, že typickým irským jídlem jsou také ústřice? A jak chutnají například s nejprodávanější irskou whiskey Jameson či vybranými pivními speciály? Pak určitě zavítejte na festival Náplavka Street Food, který se koná od 10. do 18. hodiny na Smíchovské náplavce. Po cestě tam či nazpět se určitě zastavte v Tančícím domě, ten bude speciálně zeleně nasvícen a můžete se pokochat krásným výhledem na Prahu.

Centrálním prostorem a meeting pointem letošní tour pak je holešovická Hala 17. Hlavním programem zde bude od 16. do 18. hodiny Velvet Comedy Show, vystoupení profesionálních komiků, z nichž první dva dorazí přímo z Dublinu - Richie Bree a John Colleary. Doplní je Katie Anderson (US) a Grant Gallacher (UK). Vstupenky na sezení za 150 Kč jsou k dostání v předprodejní síti Goout.net. V Hale 17 si můžete také prohlédnout výstavu fotografií Honzy Řeháčka aka Kopernikka nebo využít služeb tatoo & barber specialistů. Ani zde nebudou irské gastro speciality na druhé koleji, naopak. Těšit se můžete na párování Jameson whiskey a piva Kosíř, které dozrávalo v sudech po whiskey Jameson, Irish Coffee a další irské speciality. Hudební program pak od 18. hodiny obstará dlouholetý resident Tour svatého Patrika, irský bard Travis O’Neill se svými hosty.

Dalšími místy tour bude Rock Café na Národní třídě, kde večer odstartují Underground Comedy se svým stand-up programem, o hudební část akce se postarají kapely The Wild Roots a Cheers (zde bude vstup 150 Kč). Elektronické taneční hudbě bude věnován druhý prostor holešovické tržnice, 36 Underground. Jako headliner vystoupí irský DJ Marcus O’Laiore, doplní jej čeští DJs Melvin Coxx, SNBM, Michael C, Enrico a další (zde bude vstup 100 Kč).

Neděle 17. 3. – irský průvod

Vyvrcholením českých oslav svatého Patrika pak bude nedělní irský průvod pražskými ulicemi. Výchozím bodem bude Kampus Hybernská, odkud se okolo 15. hodiny vydá zelený průvod Irů žijících v ČR, jejich kamarádů a dalších příznivců, do pražských ulic. Zúčastnit se můžete také vy, buď se k průvodu připojit, nebo si jenom v ulicích města prohlédnout bohatou směs irských převleků a masek. Kampus Hybernská bude v neděli hostit také další program, jako jsou rychlokurzy irštiny, čtení irské literatury či koncert kapely Conamara Chaos. Ani zde nebudou chybět irské nápoje a gastro speciality.

Více informací na www.toursvatehopatrika.cz a #BezeStrachu.

SOUTĚŽ

Pro dvě party přátel máme připravené tyto výhry: 1 láhev Jameson Black Barrell a 5 vstupenek na Tour svatého Patrika.

Láhev poslouží na rozproudění zábavy s přáteli, než vyrazíte do města na koncerty. A abyste o výhru mohli soutěžit, napište nám do komentáře svůj nejvtipnější „opilý“ přešlap. Jakou příhodu vyprávíte přátelům ještě po letech?

V pondělí 11. března vyhlásíme dva výherce, kteří budou mít u nás v redakci připravené lahve a vstupenky na víkendové zelené řádění v ulicích Prahy.

Reklama