Dobrého dne Vám přeji, milé ženy-in.

Na minulý víkend jsem si pro Vás vymyslela nelehkou soutěž, ale vrhly jste se do ní s vervou a ze skoro padesátky odpovědí jich většina byla správně.

Co se správnosti týče - hodnotila jsem jenom, jestli jste dobře určily jednotlivé rody, kterým znaky patřily, blasonování jsem v podstatě považovala za správné, pokud jste se o něj vůbec pokusily :).

A teď už vítězná odpověď (mimochodem s velmi dobrým blasonováním):

1. Dana Dobřichovská: Trpí jen ten, kdo nezná svoji cenu (16. 1.) - THUNOVÉ - modrý štít se zlatým kosmým pruhem v prvním a čtvrtém poli čtvrceného štítu, druhé a třetí pole štípeno, vpravo stříbrné s polovinou červené orlice, vlevo černé se stříbrným břevnem. Uprostřed srdeční štítek s erbem Caldesů.
Klenot: modré rohy se zlatým pruhem.

2. Kolik toho znáte o šikanování? (17.1.) - METTERNICHOVÉ - Tři černé škeble ve stříbrném poli uprostřed červeného štítu. Ve štítu se střídají pole se zubatými pruhy s křížky a pole se třemi lovčími trubkami.

3. Na lyže? Jedině do Jeruzaléma (15. 1.) - ŠTERNBERKOVÉ - Zlatá hvězda v modrém poli, obvykle osm cípů, někdy i šest.
Klenot: hvězda s modrými péry.

4. Lukáškův příběh (19. 1.) - LOBKOVICOVÉ - v prvním poli pernštejnská zubří hlava ve zlatém poli, ve druhém zaháňský anděl, třetí pole představuje hrabství Sternstein, lev ve čtvrtém poli znamená polepšení, páté pole se třemi kůly = říšská knížecí hodnost a v posledním poli hlohovská orlice. Uprostřed původní čtvrcený štít - stříbrný štít s černou orlicí pánů Žerotína.

5. Arabela má nový kabát a vychází na DVD (18. 1.) - ROŽMBERKOVÉ - červená růže se zlatým semeníkem ve stříbrném poli v horní polovině, v dolní polovině odděleny zlatým břevnem červené a stříbrné pruhy.
Klenot: stejná růže jako v horní polovině.

6. Kam vede láska až za hrob? (15. 1.) - BERKOVÉ Z DUBÉ - dvě černé ostrve ve zlatém poli.
Klenot: pár složených zlatých orlích křídel, na nichž jsou položeny zkřížené ostrve

Autorkou této vyčerpávající odpovědi a držitelkou gelu proti celulitidě se stává dkd! Gratulujeme!

Všem ostatním děkuji za účast a snad se na ně štěstí usměje příště...

 

Reklama