Zdravím vás, ženy-in,

milostný dopis, který napsal „lev s bílou hřívou“, až do pozdního věku vášnivý a tvořivý skladatel Leoš Janáček své pozdní múze Kamile Stösslové, se vám zjevně líbil. Některé z vás dokonce připojily ke správné odpovědi i něco podrobností. Kamila byla o 38 let mladší a šťastně vdaná, Janáčkův vztah k ní byl v podstatě jednostranný, přesto ho ale inspirovala k jeho nejlepším dílům z posledních let života (například ke Glagolské mši nebo opeře Káťa Kabanová).

 

Do naší „soutěžní schránky“ spadlo celkem 195 odpovědí, ne všechny ale byly správné. Patnáct z vás například odpovědělo Kamila a Leoš, čímž se pochopitelně vyřadily ze slosování. K tomu se dá dodat jediné – čtěte pořádně zadání! I když naše soutěže (většinou) nevyžadují zrovna detektivní schopnosti a doktorát ze dvou vědních oborů, tak lehké to přece jenom být nemůže, to by nebavilo vás ani nás…

 

Z autorek správných odpovědí vybral los anité.  Vítězce blahopřeji a posílám krém proti vráskám od Oriflame, všem ostatním děkuji za účast. A už začínám vymýšlet další soutěž… :-)

 

 

Reklama