Dobrého dne Vám přeji, milé ženy-in. Včerejší soutěž se ukázala být poněkud nad Vaše síly - a to ne kvůli překonaným vzdálenostem - vzhledem k tomu, že mi stačily odhady, jste se některé příliš nemýlily, ale kvůli jednomu malému zvířátku :). Takže se nejprve pojďme podívat, jaká zvířátka byla na fotkách (stačilo mi samozřejmě správné první druhové jméno) :).

lenochod dvouprstý

želva sloní

pakůň žíhaný

delfín skákavý

lumík norský

A jak jsou na tom tato zvířátka se vzdálenostmi překonanými za den? Lenochod se dokáže, v případě potřeby, krátkodobě pohybovat poměrně rychle (až 4 metry za sekundu), ale obvykle tak nečiní. Málokdy překoná za den více než pár desítek metrů. Želva sloní žije na Galapágách a její obvyklá denní túra je kolem stovky až několika set metrů. Pakůň překoná denně kolem několika desítek kilometrů, především v době migrace. Delfín je schopen překročit za den i stovku kilometrů a je tak největším cestovatelem z naší pětice. Lumíci ve skutečnosti nemigrují na příliš velké vzdálenosti - většinou si vystačí s několika kilometry denně, ale vydrží putovat dva až tři měsíce.

Takže co s Vámi, milé ženy-in? :) Ty z Vás, které uvažovaly logicky a nesnažily se vypočítat vzdálenosti z maximální rychlosti, se většinou v odhadech poměrně strefily :). Ale lumíka jste mi nepoznaly :). A to je to takové slavné zvířátko...

Tak víte co? Cenu tentokrát dostanete ta, která se nejvíc přiblížila správné odpovědi :). Takže deodorant Radox milk & silk získává... Gabsi, kterou napadlo, že násobit maximální rychlosti zvířat 24 hodinami asi není způsobem, jak se dostat ke správnému výsledku :). A tady máme její odpověď: „Mé odhady zní: delfín 150 km, sysel 5 km, pakůň 60 km, želva suchozemská 300 m, lenochod 15 m."

Ale ten sysel, ten sysel, milá Gabsi... :) Takže abyste si příště nepletly sysla s lumíkem - čekejte v pondělí článek o těchto nesmírně zajímavých zvířátkách :).

Všem odvážným děkuji za účast, výherkyni gratuluji a užijte si víkend :).