Valentýnská soutěž, ve které bylo vaším úkolem napsat text, co ve vás vzbuzuje červená barva, již má své vítěze.

Vaše texty nás moc potěšily. Byly vtipné, nápadité a originální. Je vidět, že ženy-in jsou bytosti tvořivé a soutěživé. A to jsme moc rádi.

Kromě vítězných textů bychom vám ale rádi prozradili i pár zajímavostí, které o červené barvě třeba nevíte.

Víte, že...

-          V chromatoterapii - oboru, který se zabývá uzdravováním barvami -  červená aktivuje, vitalizuje, dynamizuje, zintenzivňuje a posiluje smysly. Je to silně energetizující barva, která podporuje krvetvorbu, aktivitu, emocionalitu a zdraví, má přinášet úspěch v lásce i povolání.

-          Ve feng-šuej vyjadřuje červená energie ohně, související s jihem, létem, hořkou chutí a radostí a pulzují ven a dovnitř, jako srdce.

 

-          Býky v koridě údajně dráždí červená barva mulety. Je to omyl. Býk vůbec červenou barvu nevnímá. Nejde o barvu, ale o pohyb.  Býk vidí vše kolem v rozmezí 330 stupňů. Každý pohyb v okolí vnímá daleko intenzivněji a tančící muleta ho samozřejmě silně provokuje, i když je pro něj šedá.

 

-          V kostýmech čínského divadla červená (až rumělková) symbolizuje věrnost a odvahu, ale také moudrého a zkušeného bojovníka. Je to prostě přímý a poctivý charakter.

 

To bylo jen tak pro zpestření. Vy už jste ale jistě nedočkavé a zvědavé, kdo tedy vyhrál. Kdo ví, třeba jste to zrovna vy. Najdete se mezi výherkyněmi?

Anela
Červená barva, je barva mého trička, červená s ohroženými zvířaty knížka. Červené jsou jahody a třešně, červené mám rty jako višně. Červená je barva krve, limonáda, co rozlila se právě všude. Červenou má ve znaku Oskar, červené je moje srdce, co jsi drahý k Valentýnu dostal. Červená je krásná barva, když se na ni dívám emocí, se ve mně ozve salva. Červenou já ráda mám, proto červené tričko mám.

 

Bounty
Červená barva je pro mně barva života, žhavého slunce, ohně lásky, ale také i nenávisti. Je to barva srdce. Bez červené by na světě bylo smutno a temno. Je sice mnoho jiných barev, ale červená? Vždyť bez ní by nebyl život. Jablíčka, jahůdky by nebyly ono a bez ní by nebyla i smrt. Je to zkrátka barvička mého srdíčka.

 

blesksoft
Když ji vidím, jsem jak býk, červenou tu já musím mít, šatičky či hrníček denně aspoň puntíček.

 

Sněženka
Řekl mi: Tak vážená, ta červená, výborně je zvolená!

 

Veru
Červená je vášeň, která rozehřeje, teplo, které pohladí, láska, po níž pookřeje každý, kdo jen nesedí! Červená je elegance, která sluší všem, vynikne ve víru tance a křičí: "V náruč svou mě vem"!

 

 

!Keltka
Červená je barva lásky, pozmění i mnohé vlásky, je to barva od srdíčka, laská, je divoká i hýčká, v ní cítíme se energicky, sílu a cit dodá vždycky, jako srdce v našem těle bije, tak puls v červené si žije, s ní poznáte sami sebe, není to barva, která zebe. Je to vášeň, horkost, žár, láska, ale i svár, je to přitažlivost, která dodá šmrnc, dopisu a vínu zase punc. Láká, přitahuje a provokuje, a vy s ní, říká: Buď vzhůru, neusni ! V ní podráždíme mužská očka, a jim nezbyde, než říct: "To je teda kočka!"

 

zuzí
Červená? To dobře vím - jenom v té jsem žena-in. Jenom v ní se cítím skvěle, v červeném i do postele. Erotické dusno klíčí, v mužích vzbudí prudkost býčí! Červenou si barvím vlásky, je to přece barva lásky. Červená je prostě nej, tak už mi tu výhru dej...

 

matajdam
Červená pro mne představuje něco zakázaného, sladkého, hříšného a adrenalinového. Říká: "hele, koukej na mě, vem si mě a ochutnej." Na jaře jím jahody, v létě třešně a rajčata, na podzim a v zimě Sparkrimson jablka a červenou papriku. Mám červenou bundu, šálu, rukavice, kalhoty, svetry, prádlo - jsem stále červená - a když je mráz, zčervenají mi tváře. Můj syn je oblečen také v červené a stále musím vysvětlovat, že to není holčička, ale jen červený chlapeček. Prostě červená je barva optimismu a tepla pro můj život. Mimochodem, mám Oskara - víte snad proč.

 

Cutkova
Červená je láska, červená je hřích, červená jsou ústa, když je na nich smích. Červená je boj a sladká jahoda. Červená je linka, z které milý zavolá. V červené jsem sexy, rudá dračice, mám ji proto ráda, a to velice. :-)

 

lasinka
Pro mne barva červená energii znamená... Taky vášeň, touhu, lásku, vlčí máky v lánu klásků... Polibky a něžnou růži, věrné srdce, pouto k muži...

 

Pěkné, viďte? A na co se mohou naše šťastné výherkyně těšit? Na skvělé dárečky od Oskara, jako například dekorativní kosmetiku, společenskou hru GO, dámské tričko SINCE, oční gelovou masku nebo na baseballovou čepici.

Všem výherkyním srdečně gratulujeme a těm, které tentokrát nevyhrály, přejeme hodně štěstí v některé jiné soutěži.

 

 

 

 

 

 

Reklama