Gorily z pražské ZOO se staly aktéry netradiční reality show. A bylo a stále je, o co hrát – celkem o dvanáct melounů, ale ne jen tak ledajakých.

 

Český rozhlas Leonardo v listopadu 2005 odstartoval ve spolupráci s pražskou zoologickou zahradou vlastní projekt s názvem Odhalení o životě goril. Autorem projektu je Miroslav Bobek, který již v minulosti realizoval podobné projekty, například Africkou Odysseu – sledování letu čápa černého.

 

Záběry z kamer bylo možné sledovat prostřednictvím digitálního vysílání rozhlasové stanice ČRo Leonardo a České televize. Na internetových stránkách ČRo Leonardo jsou k dispozici jednotlivé díly reality show (www.rozhlas.cz/odhaleni).

Gorily během dvou měsíců snímalo celkem šestnáct kamer a vy máte možnost až do neděle 15. ledna zaslat té nejoblíbenější svůj hlas pomocí SMS. Výtěžek ze všech zaslaných zpráv půjde na ochranu goril ve volné přírodě.

 

Zeptali jsme se Pavly Schauerové z ČRo Leonardo nejen na finále této netradiční reality show: 

 

Co vám v Odhalení udělalo největší radost?

Nejvíce nám udělalo radost, že se o naší reality show mluví, a to i v zahraničí, a že život goril a netradiční pojetí zpracování projektu mají své diváky. V průběhu show nás potěšilo zejména začlenění Kamby do skupiny, její proměna v hodnou tetu pro malou Moju a taktéž vztah s Richardem, který by mohl – a my pevně věříme – přerůst i v její mateřství.

 

Kdo z „účastníků“ reality show si kamery nejvíce oblíbil a komu naopak nebyly příjemné?

Nejvíce se předvádí malá Moja, ale to je mládě a tak se chová naprosto bezprostředně.  Jinak s nimi žádná z goril nemá problém. Richardovi vadí pouze blesk z fotoaparátů.   

 

Nebude po skončení soutěže gorilám trochu chybět pozornost kamer?

To se uvidí teprve, až se kamery odmontují.

 

Jaký úspěch zaznamenalo Odhalení?

Úspěch naší reality show je značný. Každý den nám přichází pozitivní ohlasy našich diváků a posluchačů, a v neposlední řadě se o reality show Odhalení zajímají především zahraničních média. Naše trochu jiná reality show se objevila ve zprávách po celém světě. Jedna z posledních reportáží byla odvysílána ve čtvrtek 5. ledna na BBC World.   


Dostávají gorily od diváků dárky?

Aktéři reality show dostávají dopisy, a zejména obrázky od dětí.


Kde se uskuteční finále?

Vyhlášení vítěze proběhne tuto neděli 15. ledna ve 13.00 v pražské zoologické zahradě za účasti ředitele zoo Petra Fejka, moderátorů reality show Odhalení Jany Infeldové a Petra Rajcherta, týmu Odhalení, partnerů projektu a našich hostů.  

 

Uvažuje ČRo Leonardo o nějakém dalším podobném projektu?

ČRo Leonardo je stanice zaměřená na tvorbu multimediálních projektů. Takže o nových projektech uvažujeme, zpracováváme je a v současné chvíli zvažujeme, kterým směrem se vydat. Nebudeme se ale vyhraňovat pouze jedním směrem. Projektů bude určitě více.

 

Poslala jste už hlas své oblíbené gorile? Zaznamenala jste vůbec tuto netradiční reality show? VyVolení i Big Brother zaznamenaly velkou sledovanost. Ale co život zvířat? Zajímá nás méně, i když víme, že výtěžek ze zaslaných zpráv jde na jejich záchranu?! Čí život byste chtěla pár měsíců sledovat vy?

 

 
Reklama