Přeji krásný den všem,

ráda bych se s vámi podělila o zážitek, který zase není až tak extra, ale já na něj dodnes vzpomínám. Týká se to vyvolávání duchů, které bylo alespoň na naší škole velmi populární – hlavně pak na školách v přírodě.

Mohl být rok 1993 a já chodila do 7. třídy s mojí nejlepší kamarádkou Janou, kterou také zajímalo tajemno a takové ty věci kolem toho. Jednoho dne, když u mě doma byla Jana na návštěvě, jsme si řekly, že bychom mohly zkusit někoho vyvolat. Strašně jsem měla a mám ráda skupinu Queen a tenkrát tomu byly 2 roky, co zpěvák Mercury zemřel, proto jsme se hned rozhodly, že zkusíme vyvolat jeho.

Sedly jsme si u mě v pokojíku na koberec, zapálily svíčku a rukama na zemi jsme se dotýkaly pouze malíčkama, jak to asi dělávala většina. Pokaždé, když jsme odříkaly, aby nám dal znamení, jsme seděly a pozorovaly, co se bude dít. Zkoušely jsme to 2x, a když jsme to zkusily potřetí, najednou a na krátkou chvilku se rozzářil celý můj pokojík, jako kdyby tam někdo odpálil silvestrovskou rachejtli. Zůstaly jsme sedět a udiveně jsme koukaly, co to bylo.

Jelikož jsme byly holky zvědavý a protože jsme se chtěly přesvědčit, zda to nebyla jen nějaká náhoda, zkusily jsme to ještě jednou. Jen co jsme dořekly, aby nám dal znamení, zazvonil telefon. Chvíli jsem jen tak na něj koukala, pak se zvedla a šla telefon zvednout, když jsem se představila a řekla prosím, slyšela jsem jenom tůt, tůt, tůt… Zůstala jsem stát s telefonem v ruce a koukala vyjeveně na kamarádku. Když se mě zeptala, kdo to byl, řekla jsem - NIKDO. V tu ránu kolem mě proběhla, chytla své boty a vyběhla ven z bytu, samozřejmě jsem ji hned následovala, protože v tu chvíli jsem měla fakt nahnáno.

Z tohoto zážitku jsme byly obě dvě na větvi a ještě hodně dlouho jsme se nebavily o ničem jiném. Nejhorší bylo, když jsem měla jít večer spát, protože jsem se šíleně bála.

Možná to byla jen náhoda, kdo ví, ale od té doby už jsem nikdy nikoho nevyvolávala a k takovým věcem jsem si vytvořila respekt, asi se to nemá pokoušet.

Vrtule


Děkujeme za dramatický příspěvek.

Ano, respekt je to správné slovo. Aneb jak říkal jistý akční hrdina: ,,Mrtví by měli zůstat mrtví."

Co si o "duchařině" myslíte Vy, ženy-in? Je dneska ještě vůbec "in" vyvolávat duchy? Nebo je to už zase "in"? :) A co jiné záhady? Kdo z Vás viděl UFO? Záhadné úkazy na obloze? Potkal kouzelného dědečka, vlkodlaka nebo upíra? Povídejte, přehánějte!

redakce@zena-in.cz

Reklama